Aivar Kuusmaa süda võib täna üsna rahule jääda - seitsmekesi võeti Leedust võit

Triobet BBLis kaks võitu: AVIS Rapla korjas punkti võõrsilt, TTÜ kodus

12.01.2016

Triobet BBLis kontrollis AVIS Rapla Leedus hästi mängu ning alistas sugugi mitte nõrkade kilda kuuluva Kedainiai Nevežise 69:57 (32:29).

Kodus suutis TTÜ KK pärast mitme pööranguga mängus alistada Jurmala Fenikssi 79:75, saades tabelisse esimese võidupunkti.

Räägime suures plaanis kohtumisest Kedainiais. AVIS Rapla läks sinna Balti liiga kolme järjestikuse võidu pealt (tabelisaldo 5-2) kuna Nevežisel oli seni kirjas 3 võitu ja 7 kaotust. Seda on mõnevõrra kehvemini kui Kedainiai meeskonnal on ette näidata Leedu LKL liigas - seal on nende bilanss 6-12, millega ollakse 8. kohal, kuid eespool on haardeulatuses mitu tiimi.

Olgu veel lisatud, et 30. novembril alistas Nevežis LKLis võõrsil Žalgirise 88:82. Rapla võit on seda hinnatavam, et kaasa ei saanud teha Indrek Kajupank, rääkimata mehest, kes peaks täitma Domagoj Bubalo kohta.

VÕTMEHETK

Kuus minutit jäi lõpuni, kui Taylor King oli toonud kodumeeskonna viie punkti kaugusele - 52:57. Kohe järgmisel rünnakul tõi Oliver Metsalu Rapla kasuks kaks punkti sellele järgneval rünnakul pani Kristjan Voolaid kolmese. Järgneva kolme minuti jooksul lasti võõrustajail kirja saada vaid kaks punkti. Üheksapunktises eduseisus noppis Martin Paasoja olulise lauapalli ning sellega oli mängu saatus otsustatud.

PUNANE NIIT

Esile tuleb tõsta Rapla meeskonna õnnestunud kaitsevalikuid. Kui välja arvata mängu algus, mil 13 minutiga lasti vastasel visata 25 punkti, pidas punasärkide kaitse suurepäraselt. Lasta Leedu keskmikul kodus visata 57 silma, see on kiiduväärt. Kui siia lisada, et näiteks muidu vastaste parimaks kerkinud ukrainlane Oleksandr Koltšenko tabas kaugelt 6/0 (meeskond 25/5) ning üks liidreid Darius Gvezdauskas üldse platsilt 9/1, selgitab see mõndagi.

MÄNGU TEGIJA

Teise veerandi murdehetkel, mil kaotusseis 13:23 muutus eduseisuks 29:27, kirjutas seitse silma oma nime taha Kristjan Voolaid. Samuti 4.19 enne lõppu, tabas Voolaid kaugelt seisuks 62:52.

Samas, ülekohtune oleks kõrvale jätta Sven Kaldre (pildil) viis tabanud kolmest (8st) ning Martin Paasoja väga võitluslik esitus.

Ju vast oli siis peatreener Aivar Kuusmaa mängu tegija, kui need eelnevad asjad kõik kokku lüüa.

STATISTIKA EI VALETA

BBLi protokollis on selline näitaja nagu punktid vastase palikaotuse järel. Siin paremus AVIS Raplale koguni 23-2...! Ka võib lisada, et Rapla tegi teisel poolajal vaid kolm pallikaotust.

OPTIMISMI PÕHJENDUS

Neljas järjestikune võit kindlustas AVIS Raplale nüüd Balti liiga alagrupi tabelis saldoga 6-2 Valmiera (7-2) järel kolmandat kohta.

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa: "Märksõnu, võidu argumente on väga raske esile tuua, sest meie polt mingeid erilisi trumpe ette laduda pole - oleme endiselt komplekteerimata - puhas viis puudub ja Kajupanka täna ka polnud. Artino sai viis viga, nii mängisime ühel hetkel viie lühikesega. Mis "meid toitis" (muigab) oli see, et vastane pani palju mööda. Olime 65-70 % maa-alas, mis teisel poolajal toimis, kuid samas tulime teisel veerandil mängu mee-mees kaitsega."

Kuusmaa lisas: "Huvitav üles-alla mäng oli. Võrreldes TTÜ mänguga olid mehed ikkagi kordades tublimad. Mängijad täitsid neid asju, mida neile olin ette seadnud ja tegid seda hästi. Oleks me kasvõi kaotanud, ikka poleks midagi ette heita. Tulla Leedust võiduga on igal juhul meeldiv tunne, eriti lisades et vanim mees täna platsil oli 24-aastane. Homme saab samas olema kuratlikult raske (Panevezyses kohtutakse Lietkabelisega - toim.)."

*       *       *

Tänases teises Triobet BBLis võitis TTÜ KK kodus lisaajal Jurmala Fenikssi 79:75. Normaalaja lõpus, 16 sekundit enne sireeni seadis Mooses Kaja kahepunktivise jalule viigi 68:68. Lisaajal said otsustavaks kolm järjestikku tabanud Toomas Raadiku vabaviset ning Kiur Akenpärgi korv seisuks 79:74 48 sekundit enne lisaaja lõppu.

TTÜ haaras ses mängus algul ohjad, juhtides 35:22, kuid poolajaks oli neid tabanud mõõn - 37:30. Kolmas veerand kuulus 21:13 ehk selgelt külalistele, kes tänu sellele läksid viimasele veerandile vastu juba 51:50 eduseisus.

Minut enne lõppu viis Edgars Jeromanovsi kaugvise Jurmala ette 68:66. Seejärel kaotas Hendrik Ruut palli, kuid Jeromanovsi kahepunktiviskele pani Toomas Raadik kulbi, misjärel Kaja viigistaski. Viimasel rünnakul Jeromanovs taaskord eksis ning Kaja noppis sekund enne lõpuvilet laua.

Protokollist niipalju, et TTÜ tabas kokkuvõttes märksa paremini - 47 vs 37 %. Lauas jäi TTÜ õrnalt alla - 43-45, kuid oli parem korvisöötude skaalas 19-12.

Toomas Raadik tõi 18+5+2, Kristjan Kitsing 14+8+2, Kiur Akenpärg 16+3+3, Rait-Riivo Laane 11+5+7, Mooses Kaja 11+15lp. Vastaspoolel tõi Jeromanovs 20+7+3, Andrew Smith 16+25 lp (!). Seega võime küll imetlusega vaadata Kaja nime taga olevat lauapallide numbrit - 15, kuid Smith lõi selle omakorda kümnega üle. Mänguvõiduks sellest ometi ei piisanud.

Rait Käbin lausus ERR Spordile: "Kokkuvõttes: meil läks neli ja pool kuud aega, et üksteist tundma õppida. Nüüd on seis paremaks läinud ja eks ta pidigi ükspäev minema. Eriti heameelt teeb, et ka nooremad mängumehed on mängu rohkem sisse sulanud."