Trine Kasemägilt isiklik hooaja mark

TLÜ tunnistas taas Liepaja paremust, Catz küttis lätlannadele soome sauna

10.01.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas tehti sel nädalavahetusel algust TOP6 turniiriga. Peaosas oli läbi kahe riigi reisinud Vega1/Liepaja naiskond, kes Tallinnas sai vajaliku punkti kirja, kuid Soomest pidi naasma kindla kaotusega.

Laupäeval kohtusid Tallinna Ülikool ja Liepaja niisiis tänavu teistkordselt Narva mnt TLÜ sportmängude saalis. Nagu eelmisel korra, tunnistas ka TLÜ sel korral Liepaja paremust - 63:79. Kui eelmisel korral võis eeldatavalt oodata võrdset heitlust, siis eile oli teada, et TLÜ on kaotanud oma liidri Mirjam Nikolai, kes siirdus teatavasti Rootsi Lundi.

TLÜ kaotas esimese veerandi 12:35 (!) ja see vajutas ilmselgelt templi kogu mänguks. Teise poolaja võit 35:26 enam ei aidanud, lõppskoor Liepajale 79:63. Seejuures laud kuulus TLÜ-le 35-29, korvisöödud Liepajale 18-14, pallikaotusi TLÜ-l 23, lätlannadel 22. Kahepunktivisked Liepaja kasuks 50 vs 43 %, kolmesed 35 vs 11 %, vv 83 vs 80 %.

Detsembri liiga MVP Kristine Silaraja tõi võitjaile 27+7lp (visked 13/10), Ilze Jakobsone 25+5rs, Ieva Vitola 8+7+3. TLÜ poolel: Trine Kasemägi 31+11, Janeli Lilleallik 11+3+3, Greeta Üprus 8+3+3, Rosemary Rits 6+4lp.

*       *       *

Täna oli Liepaja klubi juba Karjalas, kus neid võõrustas oma ajaloo esimeses ühisliiga kohtumises Lappeenranta Catz, Soome Korisliiga konkurentsitu liider. Lõppskoor 81:53 Soome esinduse kasuks kõneleb nii mõndagi, kuigi kohtumise kulg oli huvitavam kui seis lõpuks tablool.

Liepajal jätkus jaksu ja mängu koos hoida teise veerandi 16.-17. minutini, mil nad juhtisid 30:26. Sellele aga järgnes Catzi 22:0 spurt (!), mis viis nad kolmanda veerandi keskpaigaks ette 48:30. Mäng sai sellega tehtud, moraalselt eelkõige. Kolmas veerand kuulus Catzile 27:8. Pikk sõit ja suhteliselt lühike pink maksis ka kindlasti Läti teisele klubile kätte.

Catzi paremad olid: Chandra Harris 23+10lp, Chandra Jones 20+9lp, Helena Rešetko 16+9+3, Jennifer Schlott 14+8+4. Liepaja poolel tõi Ilze Jakonzone 23+, Kristine Silaraja piirdus 11+4rs-ga.

1182 Tallinn alustab oma kadalippu TOP6 turniiril tuleval nädalavahetusel, võttes vastu sellesama Catzi. Ka TLÜ võõrustab tuleval nädalavahetusel Catzi.