Tänase mängu puhul võib Rait Käbin oma hoolealuseid kiita küll

TTÜ KK-le magus võit AVIS Rapla üle

09.01.2016

Laupäeval oli Alexela Korvpalli Meistriliigas kavas kõigest üks kohtumine, milles AVIS Rapla võõrustas TTÜ KK-d. Mängust väljas võitjana TTÜ KK meeskond, alistades Rapla 78:60 (33:29).

Esimene poolaeg oli punk-punkti mäng ning eduseis vahetus väga mitu korda. Esimese veerandi lõpetas paremini koduvõistkond, juhtides pärast 10 mänguminutit 19:17. Teisel veerandil oli mäng rohkem TTÜ kontrolli all ning riietusruumi mindi üliõpilaste 33:29 juhtimisel.

Kolmandal veerandil suutis TTÜ vahepeal kasvatada eduseisu isegi 13le punktile, kuid enne viimast perioodi juhtisid külalised 57:46.

VÕTMEHETK

Viimast veerandaega alustas AVIS Rapla 8-0 vahespurdiga, jõudes 3 silma kaugusele. Rait Käbin võttis selle peale time-outi ning TTÜ vastas omakorda 8-0 spurdiga, suurendades vahe uuesti 11le punktile. Sellega oli mäng sisuliselt tehtud ning sireeni kõlades näitas tabloo TTÜ 78:60 võitu.

PUNANE NIIT

Novembrikuu meistriliiga kõige väärtuslikum mängija William Artino mängis väga tujutult ning tundus, et ei olnud kohtumises väga sees. Ameeriklane kogus 27 mänguminutiga kõigest 4 punkti ning 7 lauapalli ja tegi ka 3 pallikaotust. Üks halvemaid mängu statistiliselt kui ka silmaga vaadates.

MÄNGU TEGIJA

TTÜ KK mängija Kiur Akenpärg(pildil) oli üleplatsimees 22 punktiga. Ta oli ka neljandal veerandil see pallur, kes tabas TTÜ-le vajalikel hetkedel olulised visked. Toomas Raadik tõi 14 silma ja 7 lauapalli ning tema vastu tehti 8(!!!) viga.

AVIS Rapla säravaim mängija oli Martin Paasoja, kes viskas 17 punkti. Sven Kaldre lisas 12 ning Devin Brooks 10 silma, kes kogus ka 9 lauapalli.

STATISTIKA EI VALETA

Nagu Aivar Kuusmaa pärast mängu sõnas, siis Rapla ei mänginud kuigi meeskondlikult, mida iseloomustab 6 resultatiivset söötu. TTÜ jagas palli palju paremini ning tiimi peale jagati kokku 18 resultatiivset söötu.

TTÜ visketabavus oli ka palju parem: 2p visked 59% vs 38,9%, 3p visked 31,8% vs 26,3%, vv 84,6% vs 73,9%.
Lauapalle said võistkonnad võrdselt (31), aga Rapla sooritas kaks pallikaotust rohkem (17 vs 15).

OPTIMISMI PÕHJENDUS

AVIS Rapla võib Aivar Kuusmaa sõnul paar mängu veel kaotada. Tõsi, Balti liigas on alagrupist edasipääs sisuliselt kindlustatud (viis mängu on pidada ning Raplal on kirjas 5 võitu ning 2 kaotust) ning ka meistriliigas asutakse kõrgel, kolmandal kohal. Kuusmaa sõnul peaks Indrek Kajupank mänguvalmis olema juba järgmise nädala lõpuks, lisades võistkonnale väga olulise käigu.

NII NAD RÄÄKISID

AVIS Rapla peatreener Aivar Kuusmaa: „Kui räägin esimesest poolajast, siis 33 punkti lasta visata TTÜ-l, millest pooled tulid puhtalt üha mehe kaitse eksimuste pealt, mis olid enne mängu kokku lepitud, siis seda on natukene palju. Loomulikult, pean arvestama, et mul on täiesti poolik võistkond praegu ja sinna taha ma ei poe, vaid pean leidma võtme, kuidas edasi mängida. Ma tõesti ei tea millal leian selle venna, kes mul hakkab korvi all müttama. Lõpus, neljandal veerandil, peale nende time-outi, said kaks korvi, üks ei olnud lihtne korv. Me ei saanud oma rünnakut üles ja nemad said orgunnida. Kas ma oleks pidanud vahetama kaitse formatsiooni, see jääb minu hinge peale."

TTÜ KK peatreener Rait Käbin: „Kui nüüd nalja teha, siis teine ja kolmas on käes, siis Varrakul jalg juba väriseb. Oli plaan, et ei tohi lasta neil visata üle 20 punkti veerandajal, eks see ole igal võistkonnal. Mängijad kestsid ära ja võitlesid ja isegi siis, kui korra tekkis raske moment, siis time-out oli, aga tulid ise sellest välja, müts maha nende ees. Time-outi oli pigem nende maha rahustamiseks, meie ei saanud korvi, nemad panid paar rasket ära. Meil on kõik 14 meest vajalikud. Parandusruumi on küllaga, töö käib, nagu öeldakse.“

MIDA EDASI

TTÜ KK-le oli tänane võit meistriliigas viies 10 kaotuse kõrvale ning sellega tõusti Pärnu Sadamast tabelis mööda, seitsmendale kohale. AVIS Raplale oli kaotus kuues ning üheksa võiduga asutakse kolmandal kohal.

AVIS Raplal on järgmine nädal küllaltki raske. Teisipäeval ja kolmapäeval mängitakse Leedus Balti liiga mänge, kõigepealt Kedainai Nevežisega ning teisel päeval Lietkabelisega. Lisaks sellele kohtutakse pühapäeval Pärnu Sadamaga. TTÜ KK peab järgmise mängu teisipäeval, kui võõrustatakse Jurmala/Fenikssit. Nädala ajapärast sõidetakse Valgasse, et võidelda BC Valga-Valka/Maks&Mooritsaga.