Eile oma 60 sünnipäeva pidanud Kalle Klandorf võib oma meeskonna üle rahul olla

TLÜ/Kalev alistas võimsa teise poolajaga Tarva, TÜ/Rockile raske võit Pärnu üle

08.01.2016

Alexela Korvpalli Meistriliigas oli reedel kaks mängu. Kalevi Spordihallis võttis TLÜ/Kalev vastu Rakvere Tarva. Suurepärase teise poolajaga sai võidu kirja kodumeeskond, alistades Rakvere Tarva 86:71 (39:46). Samal ajal võitles TÜ/Rock võõral väljakul Pärnu Sadamaga, saades kirja raske 79:71 (40:32) võidu.

TLÜ/Kalevi ja Rakvere Tarva vahelise kohtumise esimest poolaeg dikteeris täielikult Tarvas. Kohe avaminutitel saavutati 10 punktiline eduseis ning umbes samana hoiti vahet ülejäänud poolajal. TLÜ/Kalev ei saanud kaotusseisu kuidagimoodi 8st silmast väiksemaks kuni Johnny Berhanemeskel tabas poolaja viimasel sekundil kolmese. Poolajaks Tarva eduseis 46:39.

VÕTMEHETK

Terve teine poolaeg kuulus võimsalt 47:25 TLÜ/Kalevile. Esimest korda pääses „väike Kalev“ juhtima 1.43 enne kolmanda perioodi lõppu, kuid lõplikult saadi ette üleplatsimehena 31 punkti TLÜ/Kalevi toonud Johnny Berhanemeskeli kolmesest 37 sekundit enne eelviimase perioodi lõppu. 10 minutit enne lõppu oli TLÜ/Kalev ees 61:58.

Kuigi külalised jõudsid veel ühe silma kaugusele 7 minutit enne lõppu, lõpetas Tallinna võistkond kohtumise 19-5 spurdiga. Enamuse teise poolajast ründes hästi isiklikult ning vähe meeskondlikule mängule panustanud Tarvas väsis ning visked ei tabanud, millest oma osa oli ka TLÜ/Kalevi teraval kaitsel. Mängu lõppedes näitas tabloo TLÜ/Kalevi 86:71 võitu. Ilus sünnipäeva kingitus Kalle Klandorfile.

PUNANE NIIT

Rakvere Tarva eduseis oleks võinud esimesel poolajal olla palju suurem, kui nad poleks nii palju pallikaotusi teinud. Esimese 20 mänguminutiga tehti tervelt 14 pallikaotust TLÜ/Kalevi 5 vastu. Kusjuures, Tarva 14st pallikaotust 10 tuli ainuüksi teisel perioodil. Mängu lõpuks kogunes pallikaotusi Tarvale 25, TLÜ/Kalevile kõigest 8.

MÄNGU TEGIJA

Üleplatsimees ning igalt poolt väga raskeid ning otsustavaid viskeid ära pannud Johnny Berhanemeskel(pildil) tõi võitjatele tervelt 31 punkti. Suurepärase viskekontserdi korraldanud kanadalane tabas kaheseid 9/13 ja kolmeseid 3/7. Korraliku esituse tegi ka teist korda Kalevi särgis mänginud leedukas Dominykas Milka, visates 17 punkti ning hankides 5 lauapalli.

Rakvere Tarvale tõi enim punkte Roberts Stumbris, 20, kes võttis maha ka 8 lauapalli, Reinis Strupovics lisas 17 silma. Samas need kaks mängumeest patustasid rünnakul kõige enam, tehes kahe peale kokku 11 pallikaotust, 3 rohkem, kui terve TLÜ/Kalev võistkonna peale kokku.

STATISTIKA EI VALETA

Otsustavaks sai juba varem mainitud pallikaotused – TLÜ/Kalevi 8 vs Rakvere Tarva 25. Enamus Tarva pallikaotustest olid ka lihtsates situatsioonides.
Muudest statistilistest näitajatest rääkides, siis TLÜ/Kalev tabas täpsemini kaheseid (56,3%vs 44,1%), kuid kolmesejoone tagant olid täpsema käega Rakvere pallurid (44,4% vs 24%), nagu ka vabaviskejoonel (85% vs 66,7%). Ka lauapallide võitluses jäi peale Rakvere Tarvas 36 vs 27.

NII NAD RÄÄKISID

TLÜ/Kalevi peatreener Kalle Klandorf: „Teisel poolajal muutsime kaitse formatsiooni, mida oleme harjutanud, ja see toimis hästi. Muidugi meil oluliselt vähem pallikaotusi, see tõigi vahe sisse, laua samas kaotasime. Võtsime ennast kokku ja mängisime nagu vaja. Alguses ei läinud kuidagi masin käima ja pärast hakkas minema. Droney, Berhanemeskel ja Milka mängisid oma koha ilusasti välja. Kõik, kes täna väljakul käisid, mängisid oma koha välja. Teine poolaeg oli hea.“

Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber: „Esimene poolaeg õnnestus ja oli paar korda võimalust 10 pealt edasi minna, aga siis tegime paar korda rumalust eksimust, tulid 6 ja 7 peale, siis oli oht juba olemas. Ma arvan, et siit edasi minna pole paha. On hea meeskond praegu. John (Berhanemeskel – toim.) paneb ikka kõva kontserdi ja võib olla väsimus tuli ka natukene peale. Pallikaotusi on palju, kaitses nad nii vingelt ei pannud. Võib olla see, et kui bussil aju käima ei lähe, on külm.“

MIDA EDASI

TLÜ/Kalev tõusis täna oma kuuenda võiduga kuue kaotuse kõrval Rakvere Tarvast mööda, asudes nüüd neljandal kohal. Rakvere Tarval on pärast tänast kirjas 5 võitu ja 7 kaotust ning asutakse viiendal positsioonil.

TLÜ/Kalev peab järgmise mäng teisipäeval, kui sõidetakse külla piirilinna võistkonnale BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Reedel meeskond nii kaugele lõunasse sõitma ei pea, pidades mängu Tartus kohaliku TÜ/Rockiga.Rakvere Tarvas võõrustab järgmise nädala teisipäeval BC Kalev/Cramot ning neljapäeval Pärnu Sadamat.

*     *     *

Teises kohtumises, milles Pärnu Sadam võõrustas valitsevat Eesti meistrit, möödus ka esimene poolaeg väga tasavägiselt. Kolmele põhimängijale (Tanel Sokk, Gert Dorbek, Janar Talts) puhkust andnud Gert Kullamäe meeskond võitis esimese veerandi küllaltki napilt, 20:16. Teisel perioodil püsis Pärnu Sadam ilusasti veel mängus, kuid poolaja lõpuks duubeldas TÜ/Rock oma esimese veerandi eduseisu, juhtides 8 punktiga, 40:32.

Kui võis arvata, et Rock võtab teisel poolajal kindlalt oma, siis nii see ei olnud vaid Pärnu näitas ka kolmandal ning neljandal veerandil suurepärast mängu. 2.17 enne kolmanda perioodi lõppu läks Pärnu Sadam mängu juhtima, mis oli osa 13-4 spurdist, tänu millele oli enne viimast veerandaega Pärnu ees 59:57.

Viimane neljandik oli pingeline ning tasavägine. Kuigi TÜ/Rock krabas 6 minutit enne lõppu juhtohjad, siis väga suurt eduseisu ei suutnud nad sisse mängida. Pärnu püsid pidevalt 2-3 silma kaugusel ning näitas väga head võitlusvaimu.

VÕTMEHETK

2.15 enne perioodi lõppu tabas pärnakate Mark Dorris kolmese, mis tõi kodumeeskonna ühe punkti kaugusele, kuid enamaks poldud suutelised. 1.21 enne lõppu tabas Tanel Kurbas tartlaste kasuks kolmese, millele omakorda oli pärnakatel vastus olemas, kuid Zabasel lasti Rocki järgmisel rünnakul visata korv, seisuks 71:75. Pärnu ei suutnud omakorda vahet vähendada ning mäng oli otsustatud. TÜ/Rock kirjutas tabelisse raske 79:71 võidu, pärnakatele teine raske kaotus järjest.

PUNANE NIIT

Ilma kolme põhimeheta mänginud Rockil tegi mängu ära kolm mängijat – Tanel Kurbas, Brian Harper ja Evaldas Zabas. See kolmik viskas kokku meeskonna 79st punktist 56.

Tanel Kurbas(pildil), kes sai puhata kõigest 57 sekundit, tõi võistkonnale 26 punkti, samal ajal näidates peaaegu perfektset visketabavust. Kaheseid tabas Kurbas 6/7, kolmeseid 4/7 ning vabaviskeid 2/3. Brian Harper lisas 17 silma ning 7 lauapalli.

Pärnu Sadama kasuks tõid Paulius Petrilevicius ning Robert Valge 17 punkti ning Mark Dorris 13. Leedukas lisas ka 12 lauapalli.

TÜ/Rock tabas kaheseid märksa paremini kui Pärnu Sadam – 62,2% vs 41,3%. Samas oli kaugelt parema käega Pärnu mängijad  - 35,3% vs 21,1%. Vabaviskeid tabati sama protsendiga – 75%.

Lauavõitluse võitis Pärnu Sadam 35 vs 31, samas tegid pärnakad rohkem pallikaotusi – 15 vs 18.

X FAKTOR

Kuigi võistkonnad tabasid vabaviskeid sama protsendiga, teenis TÜ/Rock 8 vabaviset rohkem, 28 vs 20. Lisaks tabasid tartlased otsustavatel hetkedel vabaviskejoonelt eksimatult.

Pärnu Sadama juhendaja Heiko Rannula: "Suht sarnane kolmapäevasele mängule. Eks neil põhimehed puhkasid ka ja ega me nii kehvad ei olegi, et nad peaksid meist üle sõitma. Ma lootsingi tasavägist mängu ja saime, aga lõpu saime ikkagi kindlalt tappa järjekordselt. Tegime lolle otsuseid, riskisime paari sööduga ja otsisime liiga individuaalseid lahendusi, aga noored olid tublid."

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullemäe: "Eksperimenteerisime natukene ja nagu ikka, kui eksperimenteerid, siis asjad ei lähe nii nagu tahad. Olime peaaegu näppu lõikamas täna, aga lõpuks tõi Tanel Kurbas kogemuste ja hea mängu lõpuga mängu võidu, tema päästis meid. Tahtsingi just mänguaega anda nendele, kes muidu ei saa või väga vähe saavad. Plaan oli ka Marekit mitte mängitada, aga olude sunnil pidi tema ka 5 minutit mängima."

MIDA EDASI

TÜ/Rock kirjutas täna tabelisse 15 võidu, kaotusi on kogenenud 3 ning tabelis asutakse teisel kohal. Pärnu Sadamale oli tänane kaotus koduses liigas üheksas ning lisaks neljale võidule asutakse tabelis seitsmendal kohal.

Pärnu Sadam sõidab teisipäeval külla Audentese SG/Noortekoondisele ning neljapäeval kohtutakse võõral väljakul Rakvere Tarvaga.
TÜ/Rockil seisab ees pikk reis Siberisse, Jenisseisse, kus kolmapäeval kohtutakse üliolulises FIBA Europe Cup’i mängus kohaliku klubiga. Kaugelt Venemaalt peab võistkond kiiresti tagasi tulema kuna juba kaks päeva hiljem võõrustatakse koduses liigas TLÜ/Kalevit.