Rain Veideman mängis rünnakul kasulikult

Cramo-Kuban: 29 minutit võitlust

18.01.2015

VTB Ühisliigas tegi Kalev/Cramo neljandal kohal oleva Krasnodari Kuban-Lokomotiivi vastu küllalt südika partii. Kolmanda veerandi lõpuni püsiti Lõuna-Venemaa klubi haardeulatuses.

Kriis viimase veerandi algul tähendas, et Kuban oli teinud tänu kiiretele lahendustele ja põhimeeste viskekindlusele 13:2 vahespurdi ning läinud juhtima 78:62. Sellest august Cramo enam välja ronida ei suutnud. Peagi oli vahe 20-punktine ning vaid lõpus lasti Kalev pisut lähemale – 99:83 Kubanile.

Kalev oli oktoobrikuise ülisuure allajäämise (võõrsil 51:114) unustanud ja alustas tänast mängu enesekindlalt. Avaveerandi lõpuks juhtis Venemaa tippklubi vaid 21:19, kuigi kalevlased tegid koguni 8 pallikaotust, vahendas Delfi.

Teist veerandit alustas Lokomotiv-Kuban 8:1 vahespurdiga ja kasvatas eduseisu peagi suuremaks kui kümme punkti. Rain Veidemani kaks järjestikust kaugviset tõi eestlased korraks 7 punkti kaugusele (30:37), ent poolajavileks juhtisid venelased 45:34.

Kalev alustas kolmandat veerandit suurepäraselt ning jõudis eeskätt Rolands Freimanise hiilgemängu abil kõigest punkti kaugusele (54:55). Veerandaja lõpp kuulus paraku jälle venelastele, kes juhtisid viimase neljandiku eel tänu Derrick Browni viimase sekundi kolmesele üle Freimanise käte 68:60.

Otsustaval veerandil Lokomotiv-Kuban Kalevile enam võimalust ei andnud ning läks kiiresti oma teed.

Väljavõtteid statistikast: laud Kalevile 34-29. Kuban oli parem 2p-visetel 67 vs 48 %, 3p Kalevi kasuks 50 vs 38 %, vv 78 vs 68 %. Korvisöödud 21-14 Kalevile, pallikaotused Kalevi poolt vaadates 20-11.

Võitjaile tõi Derrick Brown 24 p (12/9), Krunoslav Simon 17+4+7, Richard Hendrix 14+7lp (7/7), Malcolm Delaney 14+4rs. Võõrustajate poolel oli edukaim Rolands Freimanis 20+7lp (2p 10/3, 3p 6/4), Rain Veideman viskas 19p (10/6 ja vv 5/4), Armands Škele 15+6+5 (11/6), Scott Machado 12+7rs (lisaks 9 pk), Erik Keedus 7p, Frank Elegar 5+9lp (visked 6/2) ning Mindaugas Kupšas 5+6lp (4/2).

"Iseenesest mängu oli, aga üks paha number on siin - 20 pallikaotust," ütles Veideman pressikonverentsil protokolli silmitsedes. "Enamus pallikaotusi, mis me tegime, lõppesid neil kiirrünnakuga. Eks need pallikaotused tulid nii enda lohakusest kui nende agressiivsest kaitsest."

Kalevil on nüüd tabelis 5 võitu ja 10 kaotust, Lokomotiv-Kubanil täpselt vastupidi ehk 10 võitu ja 5 kaotust. Kohad meeskondadel vastavalt 12. ja neljas.