Janari Jõesaar, Texas Pan-America

Jõesaarelt "vaid" 12 silma, Nurger tegi sutsaka

18.01.2015

Laupäeva öösel said mõlemad meie USA üliõpilasliigas NCAA mängivad korvpallurid mänguaega, kui Janari Jõesaar ja Texas Pan America (7-12) kaotasid 53:66 CSU Bakersfieldile (5-13) ning Rauno Nurger ja Wichita State (16-2) alistasid Evansville'i (13-5) 61:41.

Jõesaare kodumeeskonnale oli see kolmandaks järjestikuseks kaotuseks ning eestlane viibis väljakul 39 minutit, kogudes 12 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/3, vabavisked 5/6), 7 lauapalli, kaks korvisöötu ja ühe vaheltlõike. Miinuspoolele jäid neli pallikaotust ja kaks viga. Dan Kimasa oli UTPA parim 14 silma, 10 lauapalli ja 4 blokiga, vahendas ERR Sport.

Nurger sai kuuenda järjestikuse võidu saanud Wichita State'i eest mängida kaks minutit ning kogus selle ajaga statistikasse vaid ühe lauapalli. Võitjate parimad olid võrdselt 18 punktiga Darius Carter ja Ron Baker. Carter hankis ka 11 lauapalli.

„Need esimese aasta pikemad mehed, kellega ma mänguaega jagan, hakkasid sellal, kui ma viirusega eemal olin, päris hästi mängima. Seega pean ma praegu eeskätt treeningutel ennast tõestama, et olla number viiele esimene vahetus. See tähendab palju musta tööd,“ tõdes Nurger Basket.ee-le.

Texas Pan-America järgmine mäng on 22. jaanuaril Utah Valley (6-10) vastu ning Wichita State mängib 21. jaanuaril Missouri State'ga (8-9).