Timo Eichfuss, kaugelt täna 3st 3

TÜ/Rock alistas suurelt Audentese ja püsib Kalev/Cramo tuules

16.01.2015

Rockil on pärast tänast võitu Alexela KML tabelis 19 võitu ja 5 kaotust, mis annab Kalev/Cramo (18-4) järel võiduprotsendi poolest teise koha. Rock Audentese vastu hinnaalandust ei teinud.

Audentese jaoks sai tänasega seljataha kõige karmim osa kodusmängude seeriast – teisipäeval võõrustatakse veel Valga Maks&Mooritsat (keda tänavu korra karikasarjas on võidetud – kodus 101:95 kolmepunktivisete 54 %-lise tabavuse juures).

Mäng tehti täna ära natuke pärast käeandmist, esimesel veerandil – see läks tartlastele 31:9. Poolajaks oli seis juba 61:19, teisel poolajal polnud Rockil põhjust gaasipedaali päris põhjas hoida – numbrid lõpuks 99:42.

Rock ületas vastast märgatavalt visketabavuse poolest – 54 vs 28 %, laud külalistele 42-30, pallikaotusi oli noortel 28, Rockil 16. Võitjate kasuks tõi Timo Eichfuss (pildil) 19 punkti (kolmesed 3/3), Tanel Kurbas 16, Karolis Petrukonis 13+10lp, Kristen Meister 13, üle 32 minuti mänginud Saimon Sutt 9+3+5.

Noortel keegi kahekohalise punktiarvuni ei jõudnud – Karl Robin Jürjens sai parimana kirja 8+7lp.

Positiivsena võib märkida kahte asja: vastane hoiti 99 punkti peal (mida on 22 punkti vähem kui novembri keskel), teiseks andsid Indrek Visnapuu ja Rauno Pehka vähemalt 12-13 minutit mänguaega lausa 11 noormehele. Madis Soodla ja Tormi Niitsi takistamisel tehti kokku kuus viga.

Kandimaa: liiga palju praaki

Rocki treener Toomas Kandimaa lausus kokkuvõtteks: „Kui tuua välja positiivset, siis need mehed, kes täna väljakule läksid, olid mänguks sada protsenti valmis. Ses mõttes oli vastas olnud noorukite jaoks mäng kahtlemata väga raske, meie poolel asja kergelt ei võetud.

Kurvaks tegid aga lihtsad palikaotused – kokku 16 tükki. Silmas pidades, et tegu oli viimase mänguga enne tähtsat Eurochallenge’i mängu Venemaal, tegi see tendents natuke murelikuks küll. Seisime kaitses hästi, kuid seejärel kaotasime sageli palli oma praagi tõttu. Teisalt, rünnakuga võis tänases mängus üldjoontes rahul olla.“

Uuel nädalal ootab Rocki niisiis ees reis Venemaale, kui 20. jaanuril kohtutakse Saraatovis kohaliku Avtodoriga. Homme aga võõrustab Avtodor VTB liigas kodus Kaasani Uniksit.

Audentese SG/Noortekoondis võtab teisipäeval niisiis vastu Valga meeskonna, keda võites oleks neil võitude arv sama ehk neli.