ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Balti Matš
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Tallinna Ülikool - rühmatööde läbiviija

Treenerite V taseme tööd nüüd kõigi hinnata

01.12.2014

Korvpallitreenerite V taseme rühmatööde kaitsmine toimus Tallinna Ülikooli auditooriumis laupäeval 13.12.2014 kell 10. Tänaseks on tööd, mis eranditult käsitlesid meistriliiga meeskondade taktikalisi jooniseid,  Basket.ee keskkonnas ka kättesaadavad.

Kõik huvilised olid oodatud kuulama ja väitlusprotsessis osalema. Osalejatele väljastati soovi korral tõend täiendkoolituse läbimise kohta.

 

Treenereid õnnitles kohapeal Keio Kuhi, kutsekomisjoni esimees ja EKLi peasekretär: „Tööd olid minu hinnagul väga head. Selline mulje jäi ka ka muljest, mis tekkis teiste vastuvõtukomisjoni liikmetega suheldes – sellesse kuulusid Kersti Sirel, Indrek Ruut, Janne Rits, Üllar Kerde ja Jaak Salumets.“

 

Osalejad olid nooremapoolsed. Töid oli kuus ja et tegu on grupitöödega, oli esitajaid kokku 20 ja 30 vahel.

 

Kõik uurimustööd olid tehtud Alexela Korvpalli Meistriliiga klubide kohta. „Tehtud on statistikat ja analüüsi, mis ühelgi klubil ei tohiks mööda külgi maha joosta. Kui mina oleks konkreetse klubi treener, võtaks ma nende noortega ühendust ja küsiks, palju see töö maksab,“ sõnas Kuhi.

 

Kersti Sirel täpsustas: „Igal töörühmal oli analüüsida üks KMLi meeskond, viie mängu lõikes. Gruppi kuulus 4-6 noort treenerit ning neil oli päris konkreetne sisemine jaotus. Üks töörühm analüüsis, kiirrünnakut, teine kaitset, kolmas pick’n rolli jne. Detailne analüüs. Tööd ise, ma ütleks, olid bakalaureusetööde tasemel.“

 

Grupid koostati üsna ekspromt-spontaansel põhimõttel. „Pigem lootsime selle jagamisega, et eri paikkondade treenerid omvahel suhtleksid, nii et need grupid olid meelega üsna segaseks aetud,“ selgitas Sirel.

 

„Nüüd on oluline  järgmine samm astuda – see, mis eeldab kõrgharidust,“ jätkas Kuhi. „Oleks meil samapalju noori treenereid kõrgharidusega , oleks me poole rikkamad.“

 

Korvpallitreenerite V taseme kaitsmise tulevikuväljavaadetest niipalju, et EKLi kindel soov on, et need jõuaks lähemal ajal ka Tartusse – täna seda võimalust Tartus olnud ei ole.

 

„Loodame, et V taseme andine jõuab Tartusse. Me teame, mis takistused on sellel teel ning tegeleme sellega, peame läbirääkimisi ülikooliga. Tahame teatavat analoogi kõrgkoolis saadavale haridusele. Tartu Ülikooli puhul aga sooviksime, et kehakultuuriteaduskonna lõpetanu pääseks sellega koos V taseme eksamile,“ lõpetas Kuhi.

 

NB! LISATUD!! Treenerite rubriigi alammenüüs "Materjalide" lingi all on tööd ka kättesaadavad:

 

 

Sünnipäevad
Täna, 20. juuli
Taavi Eesalu (32)
Olaf Herman (64)
Jüri Kristal (67)
Karl Johan Lips (23)
Jüri Metsalu (65)
Homme, 21. juuli
Olga Krasnovskaja (32)
Taavi Mets (37)
Indrek Reinbok (43)
Jaagup Toome (32)
Sulge

Ülekanded