Taas platsil: Venelt mitmekülgne mäng

01.11.2015

Siim-Sander Vene naases mitu nädalat kestnud vigastuspausilt ning aitas Kaunase Žalgirise Leedu korvpalliliigas kodus suure 103:72 võiduni Pasvalyse Pieno žvaigždesi vastu, vahendas ERR Sport.

Eestlane sai mänguaega pisut alla 20 minuti ning viskas selle ajaga 9 punkti (kahesed 5/3, kolmesed 2/0, vabavisked 4/3), hankis 6 lauapalli, jagas 4 korvisöötu, pani kaks kulpi, tegi 4 viga ning ühe pallikaotuse.

Žalgirise poolel oli parim Martynas Pocius 23 punktiga, Lukas Lekavicius lisas 16 ning Ian Vougioukas ja Brock Motum kumbki 13 silma. Kaotajate kasuks tõi Ramone Moore 23 punkti.

Žalgiris on Leedu liigas võitnud kõik seitse senist mängu sel hooajal (kuus võitu ja üks kaotus on Liet. rytasel ja Prienai Vytautasel) ning Vene on neist kaasa teinud viies kohtumises. Keskmiselt on tal kirjas 19,4 minutit, 6,8p+4,2lp+1,2rs. Kahepunktivsete protsent on kõrge 62,5.

LKLi vooru keskses mängus võitis Lietuvos rytas võõrsil Klaipeda Neptunast 72:62. Nicolas Laprovittola tõi 22+6+9, Rokas Giedraitis 20 p, Neptunase edukaim oli Daniel Ewing 13 silmaga. Utena Juventus võitis võõrsil 81:80 Nevežist.

Euroliigas on Žalgirisel kaks võitu ja üks kaotus ning eestlasel on tänavune debüüt selles liigas veel tegemata - viimati Izmiris oli Vene juba pikas dressis pingi otsal. Reedel 6. novembril võõrustab Leedu au ja uhkus kodusel areenil Barcelona Lassat, kel kirjas samuti kaks võitu.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon