Annika Köster - läbi kolme kohtumise 1182 stabiilsemaid

1182 Tallinn esimesel EEWBL etapil võitu kirja ei saanud

27.09.2015

Eesti esindusnaiskond 1182 Tallinn pidi esimest aastat peetaval Ida-Euroopa liigas vastu võtma ka kolmanda kaotuse. Täna jäädi alla Valgevene meistrile Minski Tsmokile tulemusega 30:53.

Juba mängu esimesest minutist peale ei suutnud eestlannad oma mängu kuidagi käima saada. Kaitses said vastased kergelt korve ning rünnakul ei suudetud ise tabada (esimese poolaja kahepunktiviskete tabavus oli 9%). Tehti palju lihtsaid pallikaotusi, mis lõppesid vastaste jaoks kiirrünnakutega.

Poolajale minnes oli 1182 Tallinn tagaajajarollis koguni 7:41. Teisel poolajal mängupilt natuke muutus, kaitses mängiti agressiivselt, kuid kahjuks visked endiselt ei tabanud. Teise poolaja võitis küll 1182 Tallinn 23:12 (vastastel lasti visata nii kolmandal kui ka neljandal veerandil ainult 6 punkti), kuid siiski kogu mäng kaotati valgevenelannadele kindlalt 30:53.

Eestlaste parimana tõi täna 7 punkti Birgit Piibur, 6 punkti ja 4 lp lisas Annika Köster. Tsmoki-naiskonnas sai käe valgeks lausa kümme mängijat, suurim skooritegija oli Maryna Ivaštšanka, kes viskas 11 punkti + 11 lp.

*       *       *

Mõlema naiskonna visketabavus oli täna tõeliselt kehv: 2p visked vastavalt 19% (52/10) vs 38% (47/18), kolmesed 10% (20/2) vs 17% (12/2) ning vabavisked 80% (5/4) vs 84% valgevenelannade kasuks. Lauas jäädi alla 52 vs 44 ning pallikaotusi kogunes meil 23, vastastel 19.

Meeskonna juht ja mänedžer Rando Reining: „Esimese etapi kokkuvõtteks võib öelda, et palju tööd ootab veel ees. Peale puhkepäeva jätkamegi treeningutega ja nädala lõpus peame mõned kontrollmängud. Eesti-Läti Ühisliiga avalöök tehakse kodusaalis 9. oktoobril kell 18.30.”