Tartu Kalevi võistkond

Tartu tüdrukud kaitsesid tiitlit

15.01.2015

Karikafinaalide nädalavahetus Rakveres algas U14 tüdrukute finaaliga, kus Tartu Kalev haaras teise poolaja algul ohjad ning alistas Tallinna klubi SK Marcus märksa suuremast eduseisust lõpuks 63:56 (25:21).

Kalev mängis finaalis väljapeetumalt, natuke rahulikumalt, mitte nii uisapäisa kui selleks muutus sageli Marcuse mäng. Rahulikult ohjas tartlaste mängu tagaliinis Belinda Lepmets, seal kus vaja polnud, ta ei tormanud, vaid otsis parimat lahendust.

Liiga palju pallikaotusi (28), liiga palju möödaviskeid tegi Marcus, kes tänavu liigas suutnud Tartut ka võita (60:58). Mõlemad olid siiski finaali väärilised; nii kui Tartu järgi andis, nihkus Marcus lähemale.

Teise poolaja algul saavutas Kaire Asi juhendatav Kalev üsna ruttu 20-punktise edu – 43:23 ega lasknud vastast seejärel lähemale kui üheksa punkti – sedagi vaid paar minutit enne mängu lõppu. Marcusel tabas küll rida meeleheitlikke kaugviskeid, aga liiga hilja – mäng lõppes Tartu teenitud 7-punktises eduseisus.

Tartu tabas paremini – 39 vs 31 %. Lauas oli parem Marcus 44-40. Võitjate MVP-ks tunnistati kõik 40 minutit mänginud Anna-Gret Asi, kaotajate poolel viis ja pool minutit puhanud Marilin Maiste.

31 minutit platsil vägesid juhatanud tartlanna Belinda Lepmets ütles mängujärgselt, karikas käes, et hooaja sees saadud kaotusest oli järeldused tehtud: „Võtsime kaitses hästi kokku ja nende liidrid ei saanud vabalt viskele. Nad hakkasid alles lõpus raskeid viskeid tabama, aga eelmises mängus panid koguaeg. Neil läks raskeks. Ses mõttes olime tublid, eriti kaitses.“

SK Marcuse peatreener Marek Koitla: „Jäime kuidagi uimaseks, võibolla tõesti olid mängijad väsinud... Püüdsime küll agresssiivselt katta Asit, kuid tema tehnika on selle vanuseklassi parim. Meie liidrid jäid varju, eriti Iris Tagel, kes on praegu väikses mõõnas – tean et ta jalad pole vaevustest taastunud – seetõttu ta läbimurdeid vältis. Aga eks meil olegi Tartuga vahest nii, vahest naa. Ehk ongi hea mõnikord kaotada.“

Kalevi poolel tõi 12-aastane Anna-Gret Asi 24p+9lp+6vl (lisaks 7 pk), Sonaata-Eliis Timofejeva 14+8lp+7vl ja Belinda Lepmets 6p+8lp+7rs+4vl, olles ehk mõne jaoks märkamatult väga kasulik.
Marcuse edukaimad olid vigadega kimpus olnud Iris Tagel 18+13lp (visked siiski 21/8), Marilin Maiste 16p+5lp, aga ka 10pk, alguses liiga varju jäänud Valeria Prede 13+11lp.