Karikavõitjaks tuli taaskord TÜ/Rock

Rock võttis kindlalt oma. Ehk karika

15.01.2015

Karikafinaaliks kogunes Rakvere Spordihoonesse peaaegu täismaja 2000 pealtvaatajat, et toetada omasid võitluses Tartu Ülikool/Rocki vastu. Rock oli aga sada protsenti häälestunud ja võttis kindla ning teenitud võidu - 84:66.   PILDID

Tarvas oli jätnud palju energiat poolfinaali, mida eriti oli tunda Brandis Raley-Rossi tegutsemises, õnneks oli taas rivis seljahädaga kimpus olev Juris Umbraško. Ross hakkas väsima ja eksima teisel, Sten Sokk kolmandal veerandil – kuid sellest hoolimata oli mees taas lõpuni tasemel. Sellist sädet nagu eile, Tarva meeskonnal siiski enam ei olnud.

Rocki praegu suuri muresid koosseisu ja vormiga pole. Kullamäe valida olid lihtsalt õiged nupud. Müts maha Rocki ees, kes tahtis ja pingutas Rakveres kõik 80 minutit. Kiitust väärivad kõik väljakul viibinud mängijad, eraldi polegi mõtet kedagi esile tuua – isukalt ja õnnestunult mängis just MEESKOND.

Kolmanda veerandi lõpupoole kärises Rocki edu korraks juba 23-le punktile, kuid Tarvas polnud veel alla andnud – visalt punniti vastu. Vahe kahanes, kuid mitte piisava kiirusega. Pealegi on Rock täna „liiga“ heas viskevormis. Ning David Haughton teenis 35. minutil viienda vea. Viis viimast minutit oli vormistamise küsimus.

Mõned numbrid. Lauas oli Rock selgelt parem - 40-28, pallikaotused 13-8, tabavus 42 vs 43 %. Rock teenis 24, Tarvas 12 vabaviset.

Kullamäe: ka Tarvas on võitja

"Aasta viimane mäng, hea emotsioon, poolaasta eesmärgid said täidetud. Ma arvan, et sellise võiduga on hea minna jõulupuhkusele. Avapoolajal oli meie rünnak kehva. Eks see finaali surve oli. Teisel poolajal viskasime sisse ja probleeme polnud," ütles Gert Kullamäe finaali järel Delfile. "Tarvas sai eile ikka sigamagusa võidu kätte ja nad on vaatamata tänasele kaotusele ka võidumehed," lisas ta ERRile.

Andres Sõber nõustus oma kolleegiga (ERR): "Tegelikult oleks võinud ju ka eilse võidu järel jõululauda istuda. Selge see, et paremad võtsid oma osa ära ja natukene ajasime ikka sarvi vastu ka. Kokkuvõttes olen ma väga rahul poistega."

Tarvas: Sten-T. Sokk 18+8rs, Raley-Ross 15+8lp (visked 14/4), Jurtom 12p, Paiste 9.
TÜ/Rock: Talts 15+17 lp, Tanel Sokk 15+3rs (9/6), Eichfuss 13+7lp, Peciukevicius 14+5rs, Gert Dorbek 8+9lp.

Cramo nägi medali nimel kõvasti vaeva

Kolmanda koha mängus püsis TTÜ küüdis kuni 37 minutini, mil vahe oli vaid neli-viis punkti. Kuid kolmandal veerandil täies koosseisus mängu lülitunud Kalev/Cramo „kuldne viisik“ –Elegar, Arbet, Machado, Singler, Freimanis, tegi oma töö ära – lõpuks Kalev/Cramole pronks tulemusega 88:74.

Loodusjõudude vastu ei saa. Liiati mängis TTÜ sisuliselt kuuekesi, lisaks episoodides ka Priidik Ulp. TTÜ tabas hästi (47 vs 45 %). Ka lauas jäädi alla vaid kolme palliga. Kuid Elegari 8 lauda lühikese ajaga ning EJ Singleri viis tabavat kolmest teisel poolajal olid TTÜ jaoks lõpuks liiast.

Tõrvatilgaks meepotis oli see, et tänaseks olid Kalev/Cramo fännid meeskonna maha jätnud. Ei kehtinud päris see ütles: olen sinuga nii rõõmus kui mures... Aga siin tuleb Kalev/Cramol pigem endale tuhka pähe raputada - sest oleks ju saanud poolfinaalis ka natuke teistmoodi mehi mängitada, kõige kiuste. Poolehoidjaid tuleb hoida.

EJ Singler tõi 22 punkti, Gregor Arbet 14, Rolands Freimanis 11, stabiilselt tegutsenud Martin Dorbek 10+4+4+3vl (visked 5/4).

TTÜ poolel paistis taas silma Jaan Puidet, kes sai kirja 11+12lp+2rs, Joonas Järveläinen oli aga täpseim 20p+6lp-ga, Andrew Arnold tegi samuti hea partii, temalt 13+3+4. Kiur Akenpärg lisas 11+5rs, Kristjan Makke 8+4lp.

Mängudel hoidis teraselt silma peal ka koondise peatreener Tiit Sokk.