Itaallaste kapteni Luigi Datome jaoks on EM läbi

07.09.2015

Itaalia korvpallikoondis sai EM-i alagrupiturniiril valusa tagasilöögi. Nende kapten Luigi Datome vigastas kohtumises Islandiga nii tõsiselt jalga, et tema jaoks on Euroopa meistrivõistlused lõppenud.

Esmalt arvati, et ta saab playoff-faasis ehk uuesti koondist aidata, aga pärast täpsemaid uuringuid venis paranemise prognoos pikemaks. Datome jaoks on EM läbi.

Islandi vastu 71:64 võiduga lõppenud mängus vigastas Datome end esimesel poolajal. Tema panuseks jäi 11 minutiga 7 punkti ja 2 resultatiivset söötu.

Esimeses mängus oli Itaalia kaotanud mõneti ootamatult Türgile 87:89. Tos mängus tõi Datome 7+5 lp. Homme kohtub Itaalia Hispaaniaga.

Uut meest reeglite kohaselt vigastatud mängija asemel koondisesse kutsuda ei saa.