Jonas Maciulis, mängu vaieldamatult parim mees

Grupi favoriitide mängus lõi Leedu selgelt Lätit

06.09.2015

Korvpalli EM-finaalturniiri teisel võistluspäeval alistas Leedu D-alagrupi keskses mängus Läti 68:49. Seejuures teise poolaja võitis Leedu 39:21.

Rahvast oli palju (ametlikult 10 500) ja see jagunes arvuliselt ca 65-35 % Läti kasuks, aga häälekõla järgi enamvähem fifty-fifty. Leedu esitas oluliselt parema partii kui eile Ukraina vastu.

Esimese veerandi järel juhtis Läti 19:13 (laud 12-6), teise veerandi keskpaigaks oli seis viigis 22:22, kuid siis Läti veel ei murdunud. Poolaeg 29:28 Leedule, visketabavus mõlemal meeskonnal 34 %.

Kolmandal veerandil hakkas aina enam korvialust valitsema Jonas Valanciunas, väga hea panuse andsid murranguhetkel Jonas Maciulis, Paulius Jankunas, Mantas Kalnietis, samuti Deividas Gailius. Erinevalt eilsest sekkus korvi alla ka Antanas Kavaliauskas.(3+6 lp). Küllap mehe numbrit siit veel kosuvad.

Läti viskeprotsent oli lõpuks 31, Leedul 41 %, laud Leedule 45-33. Valanciunas tõi Leedu kasuks 15+7 lp, igale poole jätkunud Maciulis 13+10+3, Kalnietis 12+3+6. Läti poolel: tõid Kaspars Berzins ja Rolands Freimanis kaheksa silma (viimaselt ka üheksa lauapalli),

Leedu peatreener Jonas Kazlauskas lausus pärast mängu: "Alguses me ei saanud vabalt mängida, aga õnneks suutsime nende kaugelt viskajaid kontrolli all hoida..Mingit imet või üllatust Läti ei teinud."

Jonas Maciulis: "Pärast poolaega leidsime oma rütmi ja hakkasime mängu kontrollima. Nii see oli ja ega mul peatreeneri jutule suurt lisada polegi."