Siim-Sander Vene

Eesti koondis tunnistas ka Belgia selget paremust

06.09.2015

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste teisel päeval kohtus Eesti koondis Belgiaga. Nagu eile nii ka täna oli meie meestel raskusi igal rindel ning eriti esimesel poolajal ning seetõttu saadi teine järjestikune kaotus tulemusega 84:55.

Kohtumise algus ei tõotanud meile taas midagi head. Belgia mängis agressiivselt ja aktiivselt ning meie mehed olid neist ühe sammu võrra maas. Esimese veerandiga suudeti visata vaid 9 punkti, belglaste 27 vastu.

Teisel kümnendil jätkus mäng vastaste vedamisel ning poolajaks oli Belgia peal 46:18. Teisel poolajal oli eestlaste mäng juba palju aktiivsem ning rünnakul saadi lihtsamaid korve ning kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe veidi väiksem. Viimasel kümnel minutil ei andnud belglased enam meile mingit võimalust ning kurb 55:84 kaotus on tõsiasi.

Eestlaste resultatiivseim oli teist päeva järjest Siim-Sander Vene, kes viskas 12 punkti. Rain Veideman lisas 9 ning Sten Timmu Sokk ja Gregor Arbet lisasid mõlemad 8 silma. Belglaste poolelt tõid Matt Lojeski 16, Sam Van Rossom 14, Quentin Serron 12 ning Pierre-Antoine Gillet 10 punkti.

"Õudne algus," tähendas Tiit Sokk. "Belgia tabas peaaegu kõik visked (esimesel veerandil 13/11 - toim.) ning lahendas edukalt üks-üks olukorrad. Kaitses me nagu ei mänginud üldse esimesel poolajal..."

Siim-Sander Vene lisas: "Hakkasime mängima teisel poolajal, nagu eilegi... Kolmesed olid meil 15 %, ega polegi suurt midagi rääkida. Asjad on jamad praegu, rünnakul asjad ei liigu."