Ainars Bagatskis, lätlaste loots

Bagatskis: mäng Belgiaga oli väga jõuline

05.09.2015

Viimasele veerandile Belgia vastu kaotusseisust läinud Läti korvpallikoondis alustas kodust EMi korraliku 78:67 võiduga. Läti peatreener Ainars Bagatskis hindas kohtumist äärmiselt füüsiliseks.

Vastamisi olid niisiis eelmise EMi kümnes ja üheksas, vastavalt Läti ja Belgia. Läti võttis 2013. a EMi kaotuse eest revanši ning võttis kursi kenasti Lille'i suunas.

Läti võidule Riga Arenal elas kaasa ca 8500 tormiliselt kaasa elavat kaasmaalast. "Uskumatult hea tunne oli mängida siin," sõnas Kristaps Janicenoks Läti televisioonile. Mängu üks parimaid Martins Meiers lisas pressikonverentsil, et koduväljak ei kammitsenud, ikka pigem andis juurde.

Läti peatreener Bagatskis ütles, et kohtumine oli füüsiline, agressiivne ja kohati tekkis lausa kriitilisi kokkupõrkeid. "Aga parim ravim agressiivse mängu vastu ongi agressiivne mäng," muigas Bagatskis pressikonverentsil ja võttis õnnitlusi vastu.

*        *        *

Belgia koondise peatreener Eddy Casteels sõnas, et kindlasti polnud Läti tugevus või viimase veerandi spurt nende jaoks mingi üllatus. "Tegu on tõenäoliselt TOP 10 meeskonnaga ning teada oli, et täna on väga raske. Mängisime 30 minutit suurepäraselt."

Esitati ka küsimus homse mängu ja järgmise vastase - Eesti kohta. "Läheme hotelli, sööme ning tutvume veel õhtul ja homme hommikul Eesti koondise mängude  ja liikumistega," ütles Casteels.

Belglaste üks parimaid, pressikonverentsil käinud Maxime De Zeeuw (11 p+6 lp), lausus: "Ega nutta pole midagi. Tulime siia pidama kuue päeva jooksul viit mängu. Teame, et hoolimata võibolla tasemevahest on kõik selle grupi meeskonnad väga motiveeritud ja ühtehoidvad."

*       *        *

Päeva viimases D-alagrupi kohtumises lähevad kell 21.30 vastamisi Leedu ja Ukraina. Kohtumine Eesti ja Belgia vahel algab pühapäeval kell 15.30.