Siim-Sander Vene

Eesti koondis alustas EM-i kaotusega

05.09.2015

14-aastase vaheaja järel suurturniirile jõudnud Eesti koondis kohtus Riias avamängus Tšehhi koondisega. Koondis jäi juba esimesel veerandajal kaotusseisu, ning tšehhid võitsid lõpuks mängu 80:57.

Pärast närvilisi esimesi minuteid, mil Eesti oli isegi eduseisu, sai aina paremini minema Tšehhi meeskond. Eestlased ei leidnud rünnakul korralikult oma rütmi ning punktid olid visad tulema. Lisaks ei suudetud peatada tšehhide liidrit Jan Veselyt.

Esimese veerandaja järel oldi taga 9:18 ning poolaja järel 43:24. Kahjuks ei suutnud meie mehed teasel poolajal mängu pööret tuua. Viimane veerand suudeti võita, sellega iseloomu näidata, kuid ka vastased said neljandal veerandil kirja korraliku punktisaagi - 16.  Esimene kohtumine EM-il kaotati seega 57:80.

Eestlaste parim oli Siim-Sander Vene 18 punkti ja 13 lauapalliga. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Rain Veideman, kes viskas 10 silma. Tšehhide poolelt tõid Jan Vesely 16, Blake Schilb 14 ning David Jelinek 11 punkti.

Peatreener Tiit Sokk tunnustas pärast mängu vastaste head tegevust kaitses ning valmisolekut mänguks. "Meie panime oma kergemad layup'id mööda, samas sundis vastane meid tegema lihtsaid pallikaotusi."

Eesti koondise liider tänases kohtumises, Siim-Sander Vene, kes tabas mängust 13st viskest seitse, sõnas omalt poolt: "Peatreener ütles põhilise ära. Kui me hakkasime mängurütmi sisse saame, oli vahe juba liiga suur. Tagasi mängu tulla oli juba hilja."

¤ Üks huvitav fakt ka: Joosep Toome väljakul viibides (12:26) jäi Eesti ühega plussi.