ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Tomaš Šatoransky

See päev on käes: kohe on vastas Tšehhi

05.09.2015

14-aastase vaheaja järel suurturniirile jõudnud Eesti koondis kohtub Riias avamängus kell 15.30 Tšehhiga. Veel kohtuvad Riias täna Läti-Belgia (18.30) ja Leedu-Ukraina (21.30).

Kui Eestit peetakse D-alagrupi autsaideriks, siis Jan Veselý, Tomaš Satoransky ja Blake Schilbi-suguste staaridega mehitatud Tšehhile ennustatakse edasipääsu 16 parema sekka (iga alagrupi neli paremat pääsevad kaheksandikfinaali), vahendas Delfi Sport.

 

Tuleb siiski lisada, et pärast 1992 aastat pole Tšehhi EMil 13. kohast kõrgemale küündinud. Teisalt on mitmed noortekoondised tšehhidel viimasel viiel aastal olnud tugeval tõusuteel - nii näiteks ka viimastel U18 ja U20 EMidel.

 

Tšehhi kaotas augustikuu viimasel päeval viimase kontrollmängu Zaragozas Hispaaniale 68:81 ning tänase vastase peatreeneri hinnangul oligi see meeskonna senise suve parim esitus. Nii Jan Vesely kui Tomas Šatoransky viskasid 14 punkti.

 

Samas võitis Tšehhi enne seda näiteks Bosnia-Hertsegoviinat 98:93, kellele meie Zagrebis mäletatavasti üheksa punktiga alla jäime.

 

Põnevamatest mängudest on täna kavas veel Hispaania - Serbia (18.00), Makedoonia - Kreeka (18.00), Prantsusmaa - Soome (21.00), Itaalia - Türgi (21.00) ja Horvaatia - Sloveenia (21.00).

 

*       *       *

Nii täna kui homme, mil Eesti mängib kell 15.30 Belgiaga, on Delfi TV mängueelne korvpallistuudio otse-eetris kell 12, mängujärgne otseülekanne algab kell 18.30. Tänahommikuses stuudios on Ivar Jurtšenko külaliseks Heino Enden, õhtul aga Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe.

 

EM-i finalistid tagavad omale koha Rio olümpiamängudele, viis järgmist pääsevad aga viimasele kvalifikatsiooniturniirile.

 

Tšehhi lõplik koosseis:

 

12 SG David Jelinek               24     195   Usak Sportif (Türgi)

6 SG Pavel Pumprla               29     198   Obradoiro (ESP)

8 PG Tomas Satoransky     23     201   Barcelona

10 G Jakub Sirina                   27     175   BK Opava

9 SG Jiri Welsch                     34     199   CEZ Nymburk

------------------------------------------------------------------------------

7 G/F Vojtech Hruban            25     200   CEZ Nymburk

11 SF Lubos Barton               34     202   Valencia

21 SF Lukas Palyza                26     202   Bayreuth

14 Blake Schilb                     31     198   Galatasaray

-------------------------------------------------------------------------

24 PF Jan Vesely                   25     211   Fenerbahce

4 PF Petr Benda                     33     203   CEZ Nymburk

--------------------------------------------------------------------------

20 PF Pavel Houška               31     203   CEZ Nymburk

14 PF Patrik Auda                   25     206   Kutno (POL)

 

Peatreener  Ronen Ginzburg

 

Sünnipäevad
Homme, 31. märts
Howard Frier (44)
Silver Leppik (37)
Sander Raieste (21)
Sulge

Ülekanded