Brandis Raley Ross

Rakvere Tarvas kaotas kindlalt Liepaja/Triobetile

14.01.2015

Kolmapäeval oli Balti liigas tules 4 eesti võistkonda, nende hulgas ka Rakvere Tarvas. Liepajas peetud mängus sai Rakvere Tarvas suure 69:94 kaotuse.

Mäng kisus kiiva juba avaveerandil, mis kaotati 12:28. Poolajaks oli Tarva kaotusseis suurenenud 19 punkti peale, 31:50. Teise poolaja alguses sai Tarvas oma mängu aga paremini tööle ning 2.52 enne kolmanda veerandi lõppu vähendati kaotusseisu 11-le punktile Brandis Raley-Rossi kolmepunktiviskest. Võimalust vähendada vahe alla 10 punkti Tarvas aga ära ei kasutanud ning kolmanda veerandi lõpuks oldi kaotusseisus 51:66. Neljandal veerandil mängu pinget enam ei tekkinud ning kohtumine lõppes koduvõistkonna suure 94:69 võiduga.

Mängu kallutas lätlaste kasuks nende hea, Tarva halb visketabavus. Koduperemehed tabasid kaheseid 55% täpsusega võrreldes Rakvere Tarva 36%. Suureks vaheks oli ka lauapallide arv, mida kogusid Liepaja mängijad 8 võrra rohkem.

Võitjate poolelt oli kõige resultatiivsem Edgaras Zelionis, kes viskas 18 punkti ja kogus 9 lauapalli. Lauris Blaus ja Kristaps Miglinieks lisasid omaltpoolt 12 silma. Rakvere poolt tegi järjekordse silmapaistva mängu Brandis Raley-Ross kes viskas 22 punkti. Kahekohalise punktiskoorini jõudis veel Juris Umbrasko, kes viskas 19 punkti. Tarva värske lisandus Julius Brooks viskas 8 punkti.
Tarvale oli see Balti liiga C-alagrupis neljandaks kaotuseks kolme võidu kõrvale, mis annab neile alagrupis kolmanda koha. Liepaja/Triobet tõusis kuuenda võiduga alagrupi liidripositsiooni jagama Utena Juventusega, kellel on sarnaselt Liepajaga kuus võitu ja üks kaotus.