Andrew Arnold

TTÜ KK sai Balti liigas valusa kaotuse

14.01.2015

Täna oli Balti liigas võistlustules 4 Eesti võistkonda, nende hulgas ka TTÜ, kes alistus pingelises ja tasavägises mängus 72:73 Jekabpilsile.

Mängu esimene poolaeg möödus TTÜ spordihallis Jekabpilsi taktikepi all kuigi avaveerandil oli võistkonnad sisuliselt võrdsed ning pärast 10 mänguminutit juhtisid lätlased 22:19. Teisel veerandil kasvas TTÜ kaotusseis vahepeal 13 punktiliseks, kuid poolaja lõpuks suutis TTÜ vahe vähendada 8 punkti peal ning enne teist pooltaega näitas tabloo TTÜ 38:46 kaotusseisu.

Pärast 15 minutilist mõtlemisaega hakkasid meeskonnad mängima kaitses palju tõhusamalt ning selle tulemusena skooriti märgatavalt vähem. TTÜ võitis kolmanda veerandi 16:12 ning perioodi lõpuks oli TTÜ vähendanud vahe 4 peale – 54:58.

Neljandal veerandil tuli TTÜ mitu korda ühe punkti kaugusele, kuid esimest korda mindi juhtima 72:70 Kiur Akenpargi kolmesest 1.14 enne mängu lõppu. Järgnevad rünnakud mõlemal tiimil luhtusid kuni Jekabpils ning tabas kolmese Povilas Cukinas, viies lätlased juhtima 73:72. TTÜ-l sooritas viimase viske Kiur Akenparg, kelle vise 5 sekundit enne lõpusireeni blokeeriti ning uut võimalust viske sooritamiseks ei avanenud.

Jekabpilsi poole pealt oli kõige resultatiivsem Andrejs Selakovs, kes viskas 14 punkti ja võttis maha 11 lauapalli. Teda toetasid Pavels Veselovs 13 punktiga ning võidukorvi visanud Povilas Cukinas 11 punkti ja 8 lauapalliga. Mängu resultatiivseim mängija oli TTÜ tsenter Andrew Arnold, kes viskas 25 punkti ning sai ka 7 lauapalli. Kristjan Makke ja Jaan Puidet lisasid vastavalt 12 ning 10 punkti

Selle mänguga sai TTÜ tabelisse kirja seitsmenda kaotuse kolme võidu kõrvale. Jekabpils sai aga tabelisse üheksanda võidu kahe kaotuse kõrvale ning tõusid jagama B-alagrupi liidripositsiooni. Edasi pääsemist arvestades tuleb aga meeles pidada, et Balti liiga ainsas 7-liikmelises alagrupis ei lähe arvesse viimase 7. koha meeskonnaga peetud mängud. Nii jääb TTÜ-l alles 2 võitu ja 6 kaotust ning Jekabpilsil 7 võitu ja 2 kaotust.