Sten-Timmu Sokk - täna temalt seitse korvisöötu

Raskeks läks: Eesti võitis esikohamängus Hollandit 60:58

22.08.2015

Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri esikohamängus võitis Eesti Hollandit 60:58 (32:35). Päris head mängu nägime Eesti koondise esituses ehk seitse-kaheksa minutit, kuid nagu kapten Kristjan Kangur pressikonverentsil lootust avaldas, peaks see minutite arv tõusma 40 lähedale...

Eesti oli mängu alguses unisevõitu, liiga aeglane ja rabe. Holland pääses juhtima 11:2 ning dikteeris tervet esimest poolaega. Kolmesekundialasse Eesti liiga palju asja ei olnud ning kaugelt tabas meeskond vaid 14st 4 viset - neist Reinar Hallik kolm.

"Eks meie mängus on veel kõvasti vajakajäämisi," tunnistas Kangur. "On nii kaitses üks-üks kaitses, on rünnakul - eeskätt teineteisemõistmise osas. Kõik asjad ei toimi veel, aga kaks nädalat on aega. See turniir oli heaks proovikiviks, kui kaugel me oleme ja me teame, et aega on suht vähe, aga teha lihvida meeskonnatööd üsna palju."

Otustaval kolmandal veerandil toimus Eesti vahespurt, mille jooksul Sten-Timmu Sokk tabas paar kaugviset, Siim-Sander Vene viskas platsil otsajoonelt kolme meetri pealt kolm tabavat viset. Kolmanda veerandi Eesti võitis kümne punktiga ning "võis lubada" endale viimasel veerandil 7-minutilist kuiva perioodi. Liiga palju üks-üks vägigi üritamisi ja viskekohtade mitte välja mängimist.

Hollandi peatreener Toon Van Helfteren tunnistas, et oskas Eesti mänguks üsna hästi valmistuda, sest vastast tuntakse päris hästi. "Teadsime, et jõulised ääred tegutsevad osavalt tsoonis, seetõttu oli meie eesmärk kaitses hästi kokku tõmmata, kaitses hästi liikuda - üleüldse - kaitsta hästi. Enamjaolt see toimis. Kuid me ei tulnud toime oma rünnakupoolega, eriti teisel poolajal." (viskeprotsent Hollandil 29 %).

Holland võitis laua 30-29, korvisöödud Eestile 13-6, pallikaotusi meil 13, vastasel 8. Kahepunktivisked Eesti kasuks 52 vs 30 %, kolmesed 32 vs 25 %, vabavisked Hollandile 72 vs 71 %. Holland tabas vabaviskeid 32st 23, Eesti seitsmest viis.

Vene tõi 13 punkti ja kaheksa lauapalli, Reinar Hallik jäigi 9 p peale, Sten Sokk sai kirja 9+7 rs, Gert Dorbek ja Gregor Arbet 7 p, Janar Talts 6+7 lp.

Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Siim-Sander Vene. Pressikonverentsil märkis Tiit Sokk, et võit annab küll positiivseid emotsioone ja selle pealt on hea edasi minna, kuid eks tänanegi raske mäng osutas meie nõrkadele kohtadele.

Mis puudutab Zagrebisse sõitvat koosseisu, siis palus Sokk kannatust: "Äralend on alles teisipäeval." Veidemani kohta lisas ta: "Tal on teatavat laadi venitus. prognoosi ei oska täpselt anda."