ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Austraalial on koht Rio OMil käes

Austraalia lunastas Okeaania duellis Rio olümpiapääsme

18.08.2015

Okeeania meistrivõistlused on peetud. Austraalia ja Uus-Meremaa kohtusid kahel korral, neljapäevase vahega kord ühel, teine mäng teisel pinnal ning tänaseks on selge, et Rio de Janeiro pilet on taskus Austraalial. 

Tõsi, Uus-Meremaale jääb võimalus hankida endale pääse läbi tuleva suve kvalifikatsiooniturniiri. Kuid reedel ja täna peetud kahes mängus oli Austraalia kokkuvõttes selgelt parem.

 

Melbourne'is võitis Austraalia Rod Laver Arenal 16 000-pealise publiku ees 71:59. Matthew Dellavedova tõi võitjaile 15+5+4, Patty Mills 17+4 rs ja David Andersen 17 p, kaotajate poolel Corey Webster 22 p ning Jarrod Kenny 12 silma.

 

Täna Wellingtonis oli austraalia taas pare, sedakorda numbritega 89:79. Dellavedova tõi 14+5 rs, Andersen 11 p, Andrew Bogut 10+10+3 ja Cam Bairstow 10+7 lp. Uus-Meremaa poolel: Webster 16 p (visked 24/7), Reuben Ta Rangi 14 p (3 p 5/4) ja Everard Bartlett 13 p.

 

Hetkel on Rio olümpiapilet taskus kolmel koondisel - lisaks Austraaliale veel ka korraldajal Brasiilial ja valitseval maailmameistril USA-l.

 

Neli kohta mängitakse välja septembris toimuvatel EM-finaalturniiril ja Ameerika meistrivõistlustel (mõlema võistluse finalistid saavad pääsme) ning olümpiale saavad ka Aafrika ja Aasia meistrivõistluste võitjad.

Seejärel jääb järele veel kolm olümpiakohta, mis selgitatakse välja järgmisel suvel 5.-11. juulil toimuval kvalifikatsiooniturniiril.

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.03.2022 11:00 KML nõukogu
E 14.03.2022 13:00 Koolituste töörühm
N 17.03.2022 00:00 EKL juhatus
K 13.04.2022 15:00 EKL juhatus
K 11.05.2022 15:00 EKL juhatus
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 21. jaanuar
Teet Dooner (48)
Martin Dorbek (31)
Ib Lamp (75)
Markkus Mõttus (19)
Andre Treier (19)
Homme, 22. jaanuar
Jaanus Annok (36)
Sven Arop (47)
Vjatšeslav Botškarjov (45)
Tatjana Drozdova (22)
Kalle Kollin (52)
Arnu Lippasaar (52)
Laina Mesila-Kaarmann (35)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine