Sander Raieste, finaali üleplatsimees ning turniiri MVP

U16 EM: Eesti võitis B-divisjoni finaalis Poolat ehk üheksast üheksa!

16.08.2015

U16 B-divisjoni EM-turniiril Sofias jäid Eesti poisid alistamatuks. Võideti kõik üheksa kohtumist, seejuures tänaõhtuses finaalis üsna kindlalt Poola võistkond tulemusega 64:56. EMi väärtuslikeimaks mängijaks valiti Sander Raieste.

Küsitavusi tekitas ainult teine veerand, kus Eestil tekkis algul raskusi oma mängu leidmisega - Poola möllas korvi all ja sai lihtsamaid punkte. Seis oli korraks viigis. Kuid juba veerandi lõpuks suutis Eesti saavutada taas väikse edu - 28:24.

Otsustavaks sai kolmas veerand. Robin Kivi kaugvise viis meie esinduse juhtima 37:30, veidi hiljem pani kaugelt tabava viske teele Sander Raieste, hetk hiljem samaväärse Kristina Kullamäe. Veerandaeg lõppes Raieste 2+1 rünnakuga - veaga pealt sisse pluss vabavise - 53:42.

Viimase veerandi viis esimest minutit oli tasavägine pusimine - see periood 6:5 Poolale ning mängusaatus oli veel lahtine. Kuid Raieste kaks ning Matthias Tassi üks kahene korv viisid Eesti võidule märksa lähemale - kolm minutit enne lõppu pärast Raieste kahest seis 64:48 ning mäng sisuliselt tehtud.

Lõpp läkski pisut vormistamiseks. Poola tuli lähemale kuid mitte lähedale ning kaheksa punkti jäi varu...

Õnnitleme B-divisjoni meistreid ning mängijaid-treenereid tulevaks suveks A-divisjoni jõudmise puhul! EMi allstar-viisikusse valitit auhinnatseremoonial Eesti koosseisust Kristian Kullamäe ja Sander Raieste, turniiri MVP-ks Raieste!

Laud jäi finaalis viiki 48-48, korvisöödud 12-7 Eestile, pallikaotusi Eestil 22, Poolal 14. Kahepunktivisked Eesti kasuks 44 vs 36 %, kolmesed Eestile 19 vs 6 % ja vabavisked meile 87 vs 59 %.

Sander Raieste tõi 21+9+2 (14/8), Kaspar Treier 14+13+2 bl, Kristian Kullamäe 12+6+4, Matthias Tass 7+8+2+2 bl. Poolakatest Lukasz Kolenda 14+6 lp ning Kacper Makowski 10 p.

Kolmanda koha mängus - mis otsustas kolmanda A-divisoni pääseja, võitis Rootsi Slovakkiat 57:56. 18 sekundit enne lõppu sooritas Karl Olle Lundqvist 2+1 rünnku, mis tegi seisuks 57:55, Slovakkia tabas teenitud kahest vabaviskest seejärel vaid ühe.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon