Selleks oli Lätit vaja: Kristjan Kangur sai täna uue hingamise

Mängupilt paranes: Läti alistus Tbilisis ühe punktiga

16.08.2015

Ülehindamata ühepunktist võitu täna mitte just väga enda õiget palet näidanud Läti vastu, tegi Eesti koondis täna oma Tbilisi turniiri parima etteaste ning teenis 70:69 võiduga City Hall Cupi kolmanda koha. Maitseb hästi igal juhul.

Läti poolel oli täna puudu Dairis Bertans, Kaspars Berzins mängis vaid neli ja pool minutit. Koondist ei saa sel suvel aidata Kristaps Porzingis, Davis Bertans ja Ojars Šilins. Eestil oli rivis eile kõhutõve tõttu puudunud Gregor Arbet, kuid Tiit Sokk jättis järgmiseks mänguks Läti kõhuvaluks  Reinar Halliku. Turneele ei saanud vigastuse ravi tõttu teatavasti tulla Tanel Sokk ja Tanel Kurbas.

Mäng oli algusest lõpuni tasavägine, kuid mõõduka pingega. Tundus, et pärast suuri kaotusi Gruusialt ja Itaalialt soovis Eesti seda võitu rohkem. Võit, tõsi, oli lõpus käest libisemas, kui 70:64 eduseisust viskas Läti viis silma järjest, kuid viimasel rünnakul võeti punasärkidel pall käest. Ka võidutunne kulub marjaks ära.

Esimene veerand lõppes 19:19, teisel poolajal paistis küll, et Läti parandab kaitset (jäime 20:26 taha) ent Vene, Taltsi, Kanguri ja Arbeti korvidest oli Eesti taas ees 38:31. Poolaeg lõppes lätlaste tänase parima Martins Meiersi korviga – 40:36 Eesti eduseis.

*       *       *

Kolmas veerand, samas taktis. Eesti otsis, Läti kogus pooled punktid vabaviskejoonelt. Eesti kogus seetõttu ka vigu, nii et mängu lõpp läks vigade tõttu ilma Joosep Toome ja Gregor Arbetita. Viimasele veerandile Eesti 53:52 eduseisul.

Eesti alustas veerandaega hästi, haarates initsiatiivi (56:52), kuid Kaspars Vecvagars ja Meiers tõid Läti mööda 57:56. Seejärel saabus üks mängu ilusamaid hetki, mil Vene lahendas üks-üks Janis Timma vastu – Eesti ees 63:58. Vene veel üks kaval korv ning Veidemani vabavisked viisid meid ette 70:64.

Lõpus langes meie mehi välja, lisaks nimetatuile löödi kulm lõhki Venel. Strelnieks ja Meiers viskasid kaks korvi, meil kukkusid Veidemani läbimurded napilt rõngast välja ning ka Kangur eksis. Õnneks kaotas Läti viimasel rünnakul palli, Sokk lükkas palli Veidemanile ning aeg sai läbi – 70:69.

Tiit Sokk kohapeal ajakirjanikele: "Raskete vastaste alistamine annab hea tunde ülehomme jälle trenni tulla. Eesmärk sai laias plaanis täidetud. Vaatasime Itaalia mängu teise veerandaja üle ja nägime, et kiirustasime ise liiga palju ega andnud vastasele võimalust eksida. Täna suutsime mängujoonisest kinni hoida ja oli palju parem"

Sokk  lisas ja Õhtuleht pani kirja „Siinse turniiri kokkuvõttes liikusime iga päevaga ülespoole. Esimene mäng oli rabe ja läks aia taha. Teine oli veidi parem, aga jäi hingele - oleks võinud neid suuri nimesid natuke näpistada. Nüüd, kolmandas ei tulnud enam suuri mõõnu sisse."

Läti peremehetses lauas – 41-31, korvisöödud 15-15, pallikaotusi Eesti 5, Lätil 10, vaheltlõiked Eestile 8-2.

Kahepunktivisked Läti kasuks 51 vs 47 %, kolmesed Eestile 28 vs 14 % (meil 18/5, Lätil 14/2), vabavisked Eestile 81 vs 71 % (meil 16/13), Lätil 38/27).

Siim-Sander Vene (pildil) tõi 19+8 lp+6 vl (visked 17/7, vv 6/5), aina paremasse vormi tõusev Kristjan Kangur 14+4 lp (10/6), Janar Talts 13+3+2 (8/5), Erik Keedus 6+8 lp (4/2), Rain Veideman 5 p (vv 6/5, muud visked 8/0 – polnud tema viskepäev, kuid teravust tegi ikka), Sten Sokk 4+2+6 (keskmine sööduarv turniiril jääbki seega 6).

Martins Meiers tõi 18+6 lp, Mareks Mejeris 11+6 lp ja Janis Strelnieks 6+6+5.

Juba eeloleval neljapäeval kohtub Eesti koondis Saku Suurhallis Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri avamängus kell 20 Islandiga.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu