Eestlasi oli täna vähe pildil

Koondis sai Tbilisis Gruusialt karmilt sugeda

14.08.2015

Tbilisi turniiri avakohtumises pidi väsinud moega Eesti koondis tunnistama väljakuperemeeste grusiinide 55:90 paremust.

Kaotuse märksõnadena võib välja tuua: tehniline praak – eeskätt valesöödud, allajäämine kaitselauas, kehv tabavus vabadelt positsioonidelt ja hambutu rünnak. Gruusia mängis korrus kõrgemal ja teise tempoga.

Eesti sai küllalt hästi minema kuid avaveerandi keskel tabas kaugeid külalisi mõõn, millega Gruusia sai 17:10 ette. Teisel veerandil demonstreeris Gruusia eesti pallikaotuste järel, kui kiiresti neid tuleb lahendada ning ka pikad mägede pojad said käe soojaks – kodumeeskond ees juba 31:17. Poolajaks sai seis pisut viisakamaks, Sten Soku kolmese järel oli see meie poolt vaadates 24:38.

*       *       *

Kolmas veerand oli Eesti poolt uimane (päev palavas Tbilisis pärast eelmist unetut lennupäeva?). Gruusia pani kolmandal veerandil kotti 33 punkti Eesti 17 vastu. Meie söödud ei jõudnud kohale, Gruusia oli kiirem ja igal pool sammuke ees. Veerandaja lõpuks seis 71:41 Gruusiale...

Viimane veerand kuulus Gruusiale 19:14. Gruusia lasi jala sirgemaks, meilgi toimus üksjagu vahetusi, kuid mängupildis kahjuks suuremaid muutusi aset ei leidnud. Gruusia liikumised olid kätteõpitud, loogilised ja viisid pikad nõtked mehed tsoonist korviga lõppeva rünnakulahenduseni, meie korvid tulid suure töö ja vaevaga. Kui tulid. Õigupoolest tegi oma ära vaid Janar Talts, ka Joosep Toome näitas viimasel veerandil paaril rünnakul head minekut.

Kapten Kristjan Kangur võttis hiljem Delfi jaoks kokku: "Me ei suutnud enda asju korralikult ära mängida ei kaitses ega rünnakul, palju lihtsaid vigu tegime mõlemas otsas. Nemad mängisid tublisti ja nii see vahe tuli," sõnas ta.

Ta lisas: "Ega nad millegi suurega meid ei üllatanud. Selline koosseis on neil olnud juba aastaid. Oleme nende vastu mänginud, vahel küll edukamalt, aga mis seal ikka. Meil praegu alles töö käib. Eks neid vigu tuleb ikka sisse. Sellest mängust tuleb teha omad järeldused ja asjad, mis valesti läksid, ära elimineerima. See on kõigest kontrollturniir ja protsessi üks osa. Taga nutma ei tasu seda mängu jääda."

Peatreener Tiit Sokk, samuti Delfile: "Tegime kaitses lihtsaid eksimusi, mida ei tohiks sisse lasta, lihtsalt unustasime. Pluss lihtsad pallikaotused, kust grusiinid said palju punkte. Ja lauavõitlus. Need kolm elementi on kõige hullemad. Peame needsamad asjad ära koristama, mis täna juhtusid. Kontsentreeritus peab olema parem."

Visketabavus oli Gruusial lõpuks 57 % meie 37 % vastu. Ja kuna meie kaheste protsent oli lõpuks 50, siis on ilmselge, et kaugelt prooviti liiga palju ja tabati liiga vähe – 29st 7. Arbet, Vene ja Veideman kaugelt täna korvile ohtlikud ei olnud, ka vabalt positsioonilt.

Gruusia tegi palju vaheltlõikeid, meie palju valesööte. Lõpuks oli vaheltlõigete sott võõrustajate kasuks 12-4. Lauas oli Gruusia parem 39-26, pallikaotusi meil 18, Gruusial 11.

Eesti parimana tõi Janar Talts 18 punkti (visked 15/7), lisaks 4 lp, teised kahekohalise summani ei jõudnud; Arbet tõi 7 (6/2), Veideman 7+4+2 (9/3), Toome 6 (7/3), Vene 3+3+2 (7/1), Sten Sokk 3+8 rs (4/1). Kristjan Kangur sai mänguaega 16.26 ning protokolli veel 2+3+1 (4/1). Ainsana ei käinud platsil Rain Raadik.

Vastaspoolel viskas Zaza Pachulia 16+5+5, Giorgi Tsintsadze 13+5 rs+4 vl, Beka Burjanadze 13 ning Manuchar Markoichvili 12 silma ja 6 rs. Viktor Sanikidzele läks kirja 10+11 lp.

Homme kell 19.30 mängib Eesti Itaaliaga.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon