Ronaldas Rutkauskas (foto: Siim Semiskar)

KK Pärnu kaotas võõrsil Jurmalale

13.01.2015

KK Pärnu kaotas Balti liiga viimases põhiturniiri mängus Lätis 64:72 Jurmala/Fenikssile.

Tasavägiselt kulgenud esimese veerandi võitis kodumeeskond 23:17, sealjuures Pärnu poolt viskas Ronaldas Rutkauskas 14 punkti. Vahe venis korraks juba 15 silmani, kuid pärnakad ei olnud oma viimast sõna öelnud. Pisut enne kolmanda veerandi lõppu oli vahe minimaalne 50:51. Sellelt seisult tegi Jurmala Ilja Gromovsi vedamisel 10-0 vahespurdi ning Pärnu leidis ennast 11-punktilisest kaotusseisust. Pärnu suutis küll vahet vähendada, kuid kodumeeskond võttis oma kolmanda võidu alagrupis.

Tänases mängus tegi KK Pärnu meeskonnas double-double'i Ronaldas Rutkauskas 25 punkti ja 13 lauapalliga. Janis Vahter ja Rannar Raap lisasid kumbki 10 silma. Jurmala poolel kogus Ilja Gromovs 21 punkti ja 12 lauapalli, Ugis Pinete lisas 11 punkti. KK Pärnu lõpetas alagrupi 3 võidu ja 7 kaotusega. Jurmalal on samuti 3 võitu, kuid järgmisel nädalal ootab Leedus ees mäng alagrupi liidri Pieno Žvaigždesiga. Omavaheliste mängude korvide vahe on +2 Pärnule nõnda säilivad suvepealinlastel veel teatavad šansid pääseda play-off'i alagruppide parima viienda koha meeskonnana.

Kolmapäeval mängivad alagrupi esikoha nimel Pieno Žvaigždes ja Kalev/Cramo. Kalev kindlustab võidu korral ka alagrupis esikoha. Leedukate võidu korral tuleb hakata punkte lugema ning oodata ära alagrupiturniiri viimane voor.