Kreeka triumf

U18 EM-kuld jäi Kreekasse

03.08.2015

Keskpäraselt kodust EM-turniiri alustanud Kreeka krooniti U18 A-divisjoni Euroopa meistriks. Voloses peetud finaalmängus alistati päris soliidsest kaotusseisust „vana hea rivaal“ Türgi 64:61.

Nii jäi Türgil ajalugu tegemata. Nimelt pole seni ükski riik suutnud võita U18 EMi kolmel järjestikusel aastal – Türgil aga oli kaks võitu juba all. Kreeka kuld, küll koduseinte toel, oli mõningane üllatus, sest turniiri algfaasis kaotasid nad nii Leedule kui Bosnia ja Hertsegoviinale. Need kaks meeskonda muide jagasid pronksi saatuse – Leedu oli kindlalt parem 74:49 (viimane veerand 18:3).

Türgi võitis poolaja 37:25. Nad juhtisid kolmanda veerandi algul 39:25, millele järgnes aga Kreeka 10:0 spurt seisuks 39:35 Türgile. Ent Väike-Aasia noormehed kogusid ning neljandale veerandile mindi vastu Türgi eduseisus 48:41.

*       *       *

Kreeka tuli vaikselt järele. Kuid 35. minutil viis türklaste mängujuht Enes Taskiran kolmesest Türgi taas ette 54:51, minut hiljem Dionysos Skoulidas kreeklaste poolelt viigistas. 2.35 enne lõppu seisis tablool taas viik (57:57), kuid 15 sekundit hiljem tõstis Georgios Papagiannis palli korvi – Kreeka ees 59:57.

Järgnes kaks minutit korvideta, mille jooksul näiteks Türgi liider Furkan Korkmaz eksis kaks korda. 17 sekundit enne lõppu realiseeris Vasileios Charalampopoulos mõlemad vabavisked (61:57), 10 sekundit enne lõppu Taskiran vähendas vahet (61:59), sekund hiljem tabasid kreeklased vaid ühe vabaviske (62:59) ning 6 sekundit enne lõppu tabas Ömer Al mõlemad vabavisked (62:61).

Saabus tõehetk. Polnud kahtlust, et pall söödetakse audist Charalampopoulosele. Nii oli. Viis seekundit enne lõppu pani ta sisse mõlemad vabavisked (kogu mängus 9/9) ning seis 64:61 Kreekale. Türgi jõudis teenida veel kaks viset, mille Korkmaz aga mõlemad mööda saatis. See ei aidanud... Kreeka on Euroopa meister.

Kreeka võitis laua 47-41, korvisöödud neile 14-8, pallikaotusi Kreekal 14, Türgil 10, vaheltlõikeid Türgil 12, Kreekal 5. Kahepunktivisked 44 vs 31 % Kreekale, kolmesed 31 vs 27 % Türgile, vabavisked 69 vs 68 % Türgile.

Charalampopoulos tõi 23+8+4 (10/6), Georgios Papagiannis 12+15, Dionysos Skouliadis 8+6+3; teisel pool Korkmaz 15+7+4 (15/5), Baris Ülker 13+7 lp ning Enes Taskiran 12+6 lp (16/5).

Vasileios Charalampopoulos - turniiri keskmised tal 16,6 p+8,1 lp+5,2 rs.

K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu