Enes Taskiran, poolfinaali kangelane

Nagu Basket.ee ennustas: finaalis Türgi-Kreeka

02.08.2015

Nagu pärast eilseid veerandfinaale pakkusime, kohtuvad pühapäevases U18 noormeeste A-divisjoni finaalis kahe eelmise turniiri kuld Türgi ning võõrustaja Kreeka.

Avakohtumises, mida vilistas Rain Peerandi, võitis Türgi esmakordselt ajaloos nelja hulka jõudnud Bosnia ja Hertsegoviinat 82:77 (31:47). Türgi tuli välja 17-punktisest kaotusseisust ning püüab homme teha ajalugu – ükski riik pole võitnud U18 EMi kolm aastat järjest.

Kuna statistika oli suhteliselt võrdne, siis vaid suurimad punktitoojad: Enes Taskiran tõi Türgile 27 p, neist 13 viimasel veerandil; Furkan Korkmaz lisas 20+3+7 ja Ömer Yurtsevan 17+11 lp. BIH poolel tegi taas supermängu Edin Atic – temalt 24+11+8.

*       *       *

Teises mängus sai Volose spordihalli kogunenud paartuhat kreeklast võimsa elamuse, kuid omad panid kümne punktiga paika Leedu – 68:58 (29:27). Veel pärast kolmandat veerandit olid otsad lahtised, seis Kreekale 45:43 ning ka 33. minutiks oli Leedu lähemalegi nihkunud – Kreeka oli ees 49:48, kuid seejärel korraldasid Kreeka juhtmängijad asja ära.

Leedu võitis seejuures viie palliga laua, oli parem ka korvisöötude osas ning visked olid enam-vähem võrdsed, kuid Leedul pole koondises selliseid staare nagu on Kreekal Vasileios Charalampopoulos ja Georgios Papagiannis (mõl PAO). Nemad tõid vastavalt 22+14+7 ja 15+10 lp. Leedu poolel viskas Laurynas Beliauskas 19 silma, Tadas Sedekerskis sai kirja 13+15+3.

Finaal Türgi ja Kreeka vahel peetakse pühapäeval kell 21.15 Voloses Neo Ionia hallis. Pilti näeb lehelt: http://www.livebasketball.tv/

Alumisel pildil Vasileios Charalampopoulos (18-205), Kreeka korvpalli tulevik. Kusjuures nii tema kui meeskonna teine liider Georgios Papagiannis (18-217) on mõlemad pärit Ateena suburbist Maroussist.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon