Sandra Reinvald, turniiri parimaid meie koosseisus

Eesti neiud osutasid Horvaatiale tugevat vastupanu

01.08.2015

U18 neidude EMi A-divisjoni turniiril püsis Eesti täna terve mängu kenasti tugeva Horvaatia slepis, kuid pidi lõpuks tunnistama tugevama paremust 49:64.

Tänane mäng tõi natuke sära tüdrukute silmadesse tagasi, nentis peatreener Jaanus Levkoi ning tekitas kogenud treeneriski tunde et nad pole päris valesse „pulma“ sattunud. „Läks tunduvalt paremini kui kahel esimesel päeval. Oli täitsa mängu,“ sõnas Levkoi Basket.ee-le.

Eesti kaotas küll kõik neli veerandaega, kuid üsna väikeste vahedega. Poolajaks olime taga 25:35, enne viimast perioodi 38:51. 35. minutil, pärast Ege-Ly Viirmaa kaht korvi kahanes vahe 45:55-le ja oli ka pall meie käes, aga suuremaks üllatuseks täna jaksu polnud. Lõpus kasvatas eelmise EMi kaheksas pisut edu. (Muuseas, 2010 a tuli Horvaatia U16 võistkond EM-hõbedale).

*       *       *

Eesti võitis laua 40-39, korvisöödud meie poolt vaadates 14-18, pallikaotusi meil 32 Horvaatia 17 vastu. Kahepunktivisked 44 vs 40 % Eestile, kolmesed 27 vs 21 % samuti meile ning vabavisked 60 vs 80 % Horvaatiale.

Mariann Adelbert tõi 12+8 lp, Sandra Reinvald 11+8+5, Ege-Ly Viirmaa 9+3 rs, Sandra Tael 9 p, Annabel Aer 4+8+4 ning Kai-Brith Kalda 2+6 lp. Eesti mängis sisuliselt seitsmekesi, sest Kadri Uigal on jalg haige ning Levkoil polnud teda üldse ses mängus plaanis kasutada. Kuid kuna tekkis „provokatsiooniline šanss“, teenis ka Uiga oma seitse minutit ära.

„Ütlen ausalt, mängisime täna kogu 40 minutit maa-ala. Sest Holland üllatas ja võitis neid maa-alaga, miks ma poleks pidanud sedasama tegema...? See tõi üldjoontes ka edu, kuigi loomulikult on nad tasemelt paremad. Aga meie plikad nagu ärkasid üles, said enesekindlust ja ütlen ausalt, ega ma pole veel püssi põõsasse visanud. Alumise otsa võistkondadele läheme lahingut andma.“

Eesti kohtub mängudes 13.-16. kohale nüüd esmalt Leeduga (esmaspäeval), seejärel Poola ning lõpuks Serbiaga. „Kahte esimest näen võimalust võita,“ lausus optimistlik Levkoi.