Edin Atic (paremal), aitas Bosnia&Hertsegoviina ajaloos esimest korda poolfinaali

U18 EM: kas tuleb Kreeka-Türgi finaal?

01.08.2015

Kreekas Voloses peetaval U18 A-divisjoni EM-turniiril selgusid eile hilisõhtuks poolfinalistid. Oli üllatusi, oli põnevust, draamat. Ka kodumeeskond, kes turniiri kehvalt alustas - kaotas Leedule ja Bosnia&Hertsegoviinale, murdis ennast nelja hulka.

Esimeseks suuremaks üllatuseks oli Hispaania allajäämine Bosnia ja Hertsegoviinale 64:70 (36:40). Kolmanda veerandi seejuures võitis Hispaania 19:7, kuid neljanda BIH 23:9...  Kolmandal veerandil tegi Hispaania 14:1 spurdi seisuks 57:47, kuid kohe vastas sellele BIH omakorda 14:0 spurdiga.

Bosnia oli üle ka lauas ning visketabavuse osas. Hispaania vabavisked – 43 %, ütleb nii mõndagi. Edin Atic tõi Balkani poiste kasuks 28 p+12 lp+4 rs, Xabier Lopez-Arostegui 18+5+4.

Kahe viimase EMi-kuld Türgi võitis lisaajal Serbiat 90:79 (42:40). Kolmanda veerandi võitis Serbia 21:13, neljanda Türgi 15:9, lisaaeg kuulus aga türklastele koguni 20:9. Normaalaja lõpus tabas türklane Enes Taskiran kaugviske, mis viigistas seisu 70:70-le.

Serbia tabas kokkuvõttes küll paremini, aga nad tegid ka 23 pallikaotust Türgi 11 vastu. Furkan Korkmaz tõi võitjatele 21+11 lp, Enes Taskiran 17+6 rs; serblastele Aleksandar Aranitovic 16 p ning Vojislav Stojanovic 15+13+6.

Kolmandas veerandfinaalis võitis Leedu raskes mängus turniiril võidult-võidule sammunud Saksamaad 73:71 (42:43). Kusjuures, kahel eelmisel turniiril pole Leedu poolfinaali jõudnud. Leedu pink tõi 45 punkti Saksamaa 29 vastu,  sakslased tabasid kaugelt vaid 20/4 ja kolmesejoone tagant 58 %.

Tadas Sedekerskis tõi Leedule 15 p, Laurynas Birutis 15+14 lp, Martynas Varnas 13+3+6; Saksamaa poolel Kostja Mashidi 18+6+5 ning Tibor Taras 15+4 rs.

Viimane poolfinalist on võõrustaja Kreeka, kes võitis küllalt kindlalt Prantsusmaad 67:59. Kreeka oli pidevas eduseisus, näiteks kolmandal veerandil pärast 11:0 vahespurti 52:38. Mängu iseloomustamiseks sobib ka vahe korvisöötude osas – need 24-9 Kreekale.

Vasileios Charalampopoulos sai kirja kolmikduubli – 13+10+11, Georgios Papagiannis (mõl Panathinaikos) pani omalt poolt juurde 21+13 lp ja 4 bl. Prantsusmaa parimad olid: Frank Ntilikina 17 p ja Jonathan Jeanne 9+15 lp-ga.

*       *       *

Poolfinaalis kohtuvad täna: kell 19 Türgi-BIH ning kell 21.15 Leedu-Kreeka. Mängude ülekandelingid leiab siit.

Pildil: Georgios Papagiannis, Kreeka - 217 cm.