Eric Schmalz - kenad näitajad

U16 poisid näitasid Valgevene vastu võimu (lisatud tsitaadid)

29.07.2015

Nädala pärast B-divisjoni EMile Bulgaariasse sõitev U16 poiste koondis kohtus Tallinnas kontrollmängus Valgevenega ja võitis 100:48 (58:24). Nagu skoorist näha, oli pilt selge juba avapoolajal.

Pärast võimast poolajaedu võitis Eesti ka kolmanda veerandi 17:11, juhtides enne viimast veerandit 75:35... Neljandal veerandil oli küsimus pigem selles, kas sada tuleb umbes saja pealtvaataja rõõmuks täis või mitte... Tuli ära!

Eesti võitis laua 47-29, korvisöödud 24-10, pallikaotusi meil 21, Valgevenel 31, vaheltlõiked 23-16. Realiseeritud kiirrünnakud Eesti kasuks 17-6. Kahepunktivisked Eestile 63 vs 30 %, kolmesed 25 vs 11 %, vabavisked 77 vs 65 %.

Vaido Rego andis 12 mehele mänguaega kõigile 11-22 minutit. Neist Eric Schmalz tõi 16 p+4 lp +5 rs (kolmesed 4/3), Kaspar Treierilt 11+7 lp, Matthias Tassilt 11+6 lp, Kristian Kullamäe tõi 9, Märt Rosenthal 8+6+3, Henri-Sten Vainola ja Ken Karpin 8 p, viimaselt ka 6 lp.

Itaaliast koondisele appi tulnud Kaspar Treier rääkis ERR Spordile: „Oleme treeninud päris kõvasti. Meil on olnud suvel palju laagreid ja me oleme valmis Euroopa meistrivõistlusteks. Teisel veerandil vedas põhiviisik meeskonna kolme minutiga 20 punktiga juhtima. Vahetusmeestesama hoogne pingutamine tegi treeneritele rõõmu - Euroopa meistrivõistlustel tuleb alagrupis mängida viiel päeval järjest ja iga võistkonnaliikme valmisolek on oluline.

Sander Raieste (pildil) tähendas: „Meie võistkond on väga ühtlane, ja meil on palju vahetusmängijaid, kes toovad väljakule uut energiat. Mõistagi on poistel veel vaja paljude mänguelementide kallal vaeva näha. Eelkõige kaitsemängus on vaja tööd teha. Problemaatiliseks kohaks on kaitses rääkimine ja üks-üks kaitse. Kui selle saaks paika, läheks ka kiirrünnakud paremaks. Tuleb võtta mäng korraga, ei saa midagi ennustada. Tuleb iga mäng võidelda ja eks siis turniiri lõpuks näeb, mis seis on."

Valgevene sarnaselt Eestile alustab 6. augustil Sofias EMi. Slaavlastel on olnud ka säravamaid aegu. Näiteks 2003 tuli nende kadettide koondis Euroopas kolmandaks ning 1994 nende U22 koondis lausa Euroopa meistriks.