Madis Soodla, täna üle 43 % meeskonna punktidest...

Eesti U18 tunnistas Belgia selget paremust

29.07.2015

EMi B-divisjoni turniiril Austrias jätkas Eesti pärast puhkepäeva mänge 9.-16. kohani. Belgiale vannuti täna alla 67:85.

Sümfoonia hakkas pihta enne kui Eesti "pillimehed" lavaauku jõudsid - poisid avastasid end kohe kaotusseisust 3:12 ja 5:16. Tasapisi meeskond ärkas ja teise veerandi algupoole oli seis meie poolt vaadates juba 19:22. Kuid see jäi ka kohtumise eredaimaks hetkeks.

Eesti kaotusseis oli mitut puhku 20-punktine. Siiski, 7 minutit enne lõppu tõi Kregor Hermet Eesti veidi lähemale - 60:73. Tekkis lootus, kuid sealt edasi paraku hakkas kaotusseis taas paisuma.

Eesti võitis täna laua 33-31, korvisöödud Belgiale 11-8, pallikaoutisi tegime meie 13 Belgia 5 vastu. Oluline on lisada, et Belgia realiseeris kiiretest punktideks 26, Eesti 9 punkti.

Kahepunktivisked Belgiale 52 vs 49 %, kolmesed 44 vs 22 % (meil (18/4), vabavisked Eestile 61 vs 58 %.

Üleplatsimees oli täna kindlalt Madis Soodla, temalt turniiri vägevaim mäng - 29 p+8 lp (visked 17/12). Norman Käbin lisas 7+4+2, Ron Pehka 7+4 lp, Kregor Hermet ja Siim-Markus Post 6 p, Taavi Jurkatamm 5+8 lp ning Arnold Mitt 3+4+1.

Treener Olari Narits võttis kokku: "Ütleks nii, et täna jäime alla igas elemndis. Meie igale käigule oli belglastel vastus olemas. Selleks, et EMil veel mõni mäng võita, peavad meie viskavad tagamängijad hakkama palli korvi viskama. Viimased paar mängu on selgelt mehed alla oma varju visanud.

Ta lisas: „Aga täna tuleb pisut kiita pikemaid poisse, kes kohati tegid juba päris korralike liigutusi.“

Homme kohtub Eesti kell 16.45 Hollandiga.