ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

FIBA ähvardab Venemaa koondised tiitlivõistlustelt eemaldada (täiendatud tsitaatidega)

29.07.2015

Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) saatis Venemaa alaliidule ametliku seisukoha, kus oli kirjas, et kõikide vanuseklasside Venemaa koondised eemaldatakse tiitlivõistlustelt. Eesti Korpvalliliit sõidab reedel Moskvasse siiski usus, et kontrollmängud toimuvad.

Karmi karistuse põhjuseks on Venemaa korvpalliliidu ümber toimuvad skandaalid, edastas Delfi Sport. Esialgu on kiri siiski pigem hoiatava alatooniga, FIBA juhatus arutab tekkinud olukorda veelkord 8.-9. augustil toimuval istungil. 

 

Nagu uudistest võib aru saada, on põhiprobleem Venemaa korvpalli juhtimise juures, et kõik osapooled peaks koos FIBA esindajatega maha istuma ja asja arutama. Kuid Vene poole pealt pole selge, kas seda peaks tegema  - uus või vana juhtkond? Vana uut ei tunnusta, asi on kohtus jne. On siiski üsna tõenäoline, et lähinädalail probleemile lahendus leitakse, sest nagu mitmed endised tippmängijad nagu Andrei Kirilenko ja Sergei Tarakanov on tõdenud: EMilt kõrvalejäämine tähendaks katastroofi.

 

Näiteks homme algaval neidude U18 Euroopa meistrivõistlustel Venemaa koondis osaleb, küll aga kavatsetakse keelata meeste, naiste ja U16 vanuseklassi koondiste osalemine EM-il. Täiskasvanute EMil kuulub Venemaa A-alagruppi koos Bosnia ja Hertsegoviina, Prantsusmaa, Soome, Poola ja Iisraeliga.

 

Muuseas, Venemaa korvpalliföderatsiooni supresident Sergei Tšernov tunnistas et hetkel ei olegi Venemaa FIBA liige (Venemaa on sõnaselgelt diskvalifitseeritud - toim.), põhjuseks kõik need skandaalid, mis alaliitu on räsinud viimastel aastatel. "Meie asi on sellest välja rabeleda," selgitas Tšernov.

 

Koondise peatreener Jevgeni Pašutin lausus: "Praegusel hetkel oleme treeninglaagris Novogorskis ja jätkame tööd endises rütmis. Mehed on valmis koondist esindama ning ärevad uudised pole kellegi moraali alla viinud. Olen FIBA karmi karmi hoiatusega kursis vaid läbi meedia. Kui meieni jõuab detailsem informatsioon, siis sellest lähtuvalt astume ka järgmised sammud."

 

*       *       *

Postimees on vahendanud Sport-Ekspressis ilmunut põhjalikumalt:

 

"Venemaa väljaanne Sport-Express teatas täna, et Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) on keelanud Venemaa koondistel osaleda rahvusvahelistel võistlustel. See tähendab, et Venemaa meeste A-koondis ei tohi osaleda ka septembris toimuval EMil.

 

Sport-Expressi andmetel keelas FIBA Venemaa koondistel rahvusvahelistel võistlustel osalemise Venemaa korvpalliliidus lahvatanud skandaalide tõttu. Nimelt teatas Moskva kohus 18. juunil, et Venemaa korvpalliliidul on 60 päeva aega, et korraldada üldkogu, mille ülesannete hulka peab kuuluma ka korvpalliliidu presidendi ning juhatuse valimine.

Lisaks palus hageja, kelleks oli Permi krai korvpalliliit, et Moskva kohus kuulutaks õigustühiseks kõik korvpalliliidu otsused, mis olid langetatud alates 2013. aasta 2. augustist. Ainukeseks erandiks oli Permi krai korvpalliliidu palvel presidendi Julia Anikejeva valimine, sest selle otsuse oli Permi kohus juba varem kehtetuks kuulutanud.

 

*       *       *

Sport-Expressi väitel andis FIBA loa Venemaa U18 tüdrukute koondisele, kes alustab EMi juba homme. Ülejäänud Venemaa koondised FIBA otsuse järgi aga rahvusvahelistel võistlustel osaleda ei tohi ja see tähendaks, et Venemaa meeste A-koondis jääb kõrvale septembris toimuvast EMist. Venemaa peaks mängima ühes alagrupis Bosnia, Prantsusmaa, Soome, Poola ja Iisraeliga.

 

*       *       *

Oleme viimased kaks päeva mängude osas tihedalt suhelnud ja meile pole saabunud ühtegi signaali, et kontrollkohtumiste toimumine oleks ohus," kinnitas EKLi peasekretär Keio Kuhi. "Mõistagi võib FIBA karmikoeline hoiatus uusi arenguid tähendada, aga hetkel lähtume ikkagi teadmisest, et kokkulepitud kohtumised toimuvad," täpsustas Kuhi.

 

Küll muutis Venemaa korvpalliliit värskelt kontrollkohtumiste paika. Kui esialgu pidid mängud toimuma Dünamo spordipalees Krõlatskojel, siis viimase info kohaselt on mängud üle viidud Moskva oblasti Novogorski treeningkompleksi. Kohtutakse kahel korral, 1. ja 2. augustil Moskva aja järgi kell 18.

Sünnipäevad
Täna, 23. september
Lauri Luks (34)
Külli Reinfeld (37)
Igor Tavaste (72)
Risto Visnapuu (39)
Homme, 24. september
Aleksander Karavajev (62)
Õie Krevald-Veske (78)
Malle Tammpere (Rüga) (93)
Rainer Võsaste (56)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Pärnu | FEC