Tormi Niits

Noormehed võtsid EMil "kohustusliku" võidu (lisatud treeneri tsitaadid)

26.07.2015

Kuni 18-aastaste EMil Austrias sai Eesti täna kirja teise võidu, olles Albaaniast parem 87:49 (38:21). Võrdset heitlust jätkus esimese veerandi lõpuni.

Otsustavaks sai teine veerand, mille Eesti võitis 23:7. Ka sai Eesti kokku kiirrünnakutest 20 punkti albaanlaste 8 vastu. Ka parem visketabavus oli tänaseks märksõnaks.

Eesti kaotas kõige selle juures laua 31-43, oli parem korvisöötude osas 23-7, pallikaotusi oli meil 14, Albaanial koguni 33. Vaheltlõiked Eesti kasuks 13-7, pingi panus 33-13 Eestile.

Kahepunktivisked 58 vs 33 % Eestile, kolmesed niisamuti 32 vs 25 %, vabavisked aga meil 56 %, vastasel 79 %. Kaugelt tabati täna 28st 9.

Tormi Niits kogus 13 p+2 lp+3rs (visked 7/5), Ron-Arnar Pehka 13 p (7/3), Taavi Jurkatamm 11+3+2 (7/4), Siim-Markus Post 11+2+2 (7/3), kregor Hermet 9 p (5/4), Norman Käbin 8+4+4 (8/3), Madis Soodla 7+3 lp (7/3), Sander Viilup 6+5+4 ning Arnold Mitt ligi 27 minutiga 2+8 lp (2/1).

Seni keskmiselt pea 20 silma mängus toonud Robert Valge sai täna 17 minutiga kirja 4 p (8/2).

Treener Olari Narits: "Esimene veerand olime väheke uimased ja arvasime, et Albaania annab ise meile mängu ära. Aga teisel veerandil tuli pingilt head energiat ja palju tahet, seega võib väita, et võtsime mängu jõuga ära.

Eks abiks oli ka albaanlaste 33 pallikaotust. Pluss kindlasti näitab meie head võistkondliku mängu täna antud 23 resultatiivset söötu.

Pingilt liitusid täna mängu väga hästi Tormi Niits ja Ron Pehka. Rõõm oli näha, et eilne kaotus on unustatud, lähme homme kindlasti ka Inglismaad võitma," lõpetas Narits.

Täna teistes meie grupi mängudes: Inglismaa alistas Šveitsi 78:60 ja Poola Bulgaaria 83:71. Poolal on nüüd võite neli, Šveitsil ja Inglismaal kolm, Eestil kaks, Albaania ja Bulgaaria on võiduta. Edasi saab grupist vaid kaks paremat ning Eestil jääb pidada homme mäng Inglismaaga. Šveits kohtub Poolaga ning Bulgaaria-Albaaniaga.

*       *       *

A-divisjonis Voloses on täna puhkepäev enne vahegrupimängude algust.

E-grupis on seal Prantsusmaal ja Saksamaal võite kaks, Hispaanial ja Serbial üks ning Lätil ja Tšehhil null; F-grupis Leedul ja Türgil kaks, Itaalial ja Bosnia&Hertsegoviinal üks ning Kreekal ja Venemaal null.

Homme kohtuvad Läti-Prantsusmaa, Tšehhi-Saksamaa, Serbia-Hispaania, Kreeka-Itaalia, Venemaa-Leedu ning BIH-Türgi.

Alumisel pildil: Sander Viilup