Robert Valge õihustas täna liidrikoormat

Eesti noormehed lõid EMi avamängus kindlalt Bulgaariat

23.07.2015

Eesti kuni 18-aastaste korvpallikoondis alustas Austrias toimuvat omaealiste B-divisjoni EM-i võidukalt, kui saadi jagu Bulgaariast 67:49 (35:28).

Kui avapoolaja võitis Eesti seitsme silmaga, siis murrang toimus kolmandal perioodil, mille Eesti võitis 23:11.

Eesti parimad olid: kõige rohkem, 31 minutit platsil viibinud Robert Valge tõi 21 p (visked 18/8), Siim-Markus Post 13+4 lp + 2 rs (9/4), Taavi Jurkatamm 9+9+2, Norman Käbin 6+5+8, Kregor Hermet 7+8 lp, Madis Soodla 9+7 lp. Koondisega nö 24. tunnil liitunud Arnold Mitt tegi kaasa 22 minutit ja sai kirja 2 p+8 lp. Valge tabas kaugelt 8st 4, Post 6st 3.

Laua võitis Eesti 50-42, korvisöödud 14-6, pallikaotusi meil 12, Bulgaarial 18, vaheltlõikeid meil 11, vastasel 4. Kahepunktivisked Bulgaaria kasuks 40 vs 34 %m kolmesed Eestile 38 vs 14 % (meil 21/8), vabavisked 52 vs 48 %.

A-alagruppi kuuluvad veel Inglismaa, Albaania, Šveits ja Poola. Seega oli võit Bulgaari üle väga olulise tähtsusega. Homme kell 19 kohtub Eesti samuti väga tähtsas mängus Poolaga, kes täna hiljem kohtub Inglismaga.

Edasi kaheksa hulka vahegruppidesse pääseb igast alagrupist kaks paremat. Neljast grupist kaks paremat moodustavad kaks neljaliikmelist vahegrupii, misjärel mängud jätkuvad mõlema grupi kahe parema osavõtul juba poolfinaalidega. A-divisjoni jõuavad kogu turniiri kolm paremat.