U16 Balti matš: Eesti alistas Rootsi ja mängib esikohale

19.07.2015

Tallinnas toimuval U16 Balti matšil alistas Eesti täna raskest seisust Rootsi 78:71 ning mängib homme kell 16.30 Lätiga turniiri kullale.

Eesti jäi poolajaks peale 38:36, kuid Rootsi sai kolmanda veerandi lõpus – 28. minutiks ette 54:49.  Henri-Sten Vainola, Sten Saaremäele, Märt Rosenthali ja Kristian Kullamäe visetest tuli Eesti siiski järele ja läks kindlalt mööda. See tagas Eestile võimaluse mängida pühapäeval Balti matši võidu nimel.

Eesti võitis laua 37-36, korvisöödud 9-6, pallikaotusi meil 23, Rootsil 17. Kahepunktivisked 63 vs 36 meile (!), kolmesed 22 vs 35 %, vv 60 vs 100 %.

Kristian Kullamäe tõi 18 punkti, lisaks 2 lp ja 3 rs (visked 10/6), Matthias Tass 15 p+11 lp (8/6), Märt Rosenthal 11+5+2, Sten Saaremäel 10+4 lp ning Henri-Sten Vainola 8 p.

Pühapäeval kell 16.30 kohtub Eesti turniiri viimases ning esikohta otsustavas mängus Lätiga.