Mindaugas Kupšas tegi kohati ilusaid liigutusi.

Kalev/Cramot jätkus Uniksi vastu üheks poolajaks

11.01.2015

BC Kalev/Cramo sai korvpalli VTB Ühisliigas üheksanda kaotuse, kui jäi Tondiraba hallis alla Venemaa tippklubile Kaasani Uniksile 69:84. Vaadeldavat heitlust jätkus avapoolaja lõpuni.

Kalevil olid endiselt puudu Frank Elegar, E.J. Singler, Gregor Arbet, Martin Dorbek ja Sten Olmre, täpselt nii nagu reedel TÜ/Rocki vastu. Ka Uniks tuli Tallinnasse räsitud koosseisuga, mis seadis mänguks ka teatud ootused. Paraku liigsed.

Kalev alustas siiski ladusalt, kaotades avaveerandi napilt 21:22 ja näitas südikat mängu ka teisel neljandikul, mille lõpuks olid kaotusnumbrid 37:41.

Sisukalt tegutsesid Armands Škele, Rolands Freimanis, niisamuti Mindaugas Kupšas. Pahandust tegi meile aga Keith Langford, kes viskas koguni 19 punkti – kohati jäi mulje nagu poleks teatud oodata, et see mees viskab... Kes siis veel??

Kolmandal veerandil hakkas vahe kärisema ning viimase neljandiku alguseks juhtis Unics 66:52. Otsustava vahespurdi tegid külalised viimase veerandi esimese nelja minutiga, kui vahe kasvatati juba 25-punktiliseks (80:55). Cramo kaotas perioodi teise veerandi lõpust neljanda keskpaigani seisuga 20:44.

Langford oli lõpuks Unicsi parim 24 punktiga. Kalevi tulemuslikum oli Freimanis 19 punkti ja 9 lauapalliga. Scott Machado viskas 11 punkti ja jagas koguni 14 resultatiivset söötu, Rain Veidemanile läks kirja 11, Škelele ja Kupšasele 9 punkti. Kalev kaotas laua 28-37, tabavus meil 46 %, Uniksil 52 %. Seega ei saa ka kehva tabavuse kaela kaotust ajada, puudu jäi teravusest ja mängujoonisest.

Kalev jätkab Ühisliigas viie võidu ja üheksa kaotusega, mis annab hetkel 11. koha. Uniksil on kirjas üheksa võitu ja neli kaotust, mis tähendab neljandat kohta.