ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Henri Drell, U15 koondise üks vedureid (Ain Liiva foto)

Treenerid mujalt: „Eesti U15 mängib kõige ilusamat korvpalli“

13.07.2015

Enam kui nädal on möödas sellest, kui tegime intervjuu Eesti U15 poiste koondise peatreeneri Marko Parkoneniga. Erinevatel järelkasvukoondistel on nii tihe graafik, et toome selle usutluse lugejateni alles nüüd.

Juunis lõpus Kopenhagenis peetud "Copenhagen Invitational 2015" võistlustel osalenud Eesti U15 poiste koondis lõpetas arvuka osavõtuga turniiri tubli viienda kohaga, võites viiest peetud kohtumisest neli.

 

Meie poistele sai saatuslikuks üks kaotus teise võistluspäeva hommikul - Islandilt tuli vastu võtta 70:82 kaotus. Seejuures jõudis Island hiljem finaali, kus väikse saareriigi koondis kaotas Berliini esindusele. 

 

Alagrupis oli Eesti võitnud Rumeeniat 112:76 ja Taanit 77:42 ning kaotanud Islandile - nagu mainitud. Mängud jätkusid 5.-8. kohale. Seal võideti Slovakkiat 79:69 ning viienda koha matšis Rootsit 79:71 (38:33). 

 

Eesti koondise edurivi liidreid Henri Drell (s 25. aprill 2000 - 198 cm) valiti turniiri Tähtede Viisikusse. Suuremad punktitoojad läbi Kopenhagenis peetud mängude:

 

- Rumeenia (112:76) H.Eelmäe 21, J. Lepp 19

- Taani (77:42) H. Drell 15, H Eelmäe 13

- Island (70:82) H. Drell 18, M, Jaakson 11, J Lepp 9

- Slovakkia (79:69) E. Kaasik 14, H, Eelmäe 14, H. Drell 13

- Rootsi (79:71) H.Drell 22, H.Eelmäe 19

 

Marko Parkonen, meie teemaks on U15 koondis, vanuseklass, mida meil ei ole just sageli olnud. Ütle mis on sinu nägemuses selle koondise mõte, eesmärk? 

Teist hooaega järjest on korvpalliliit võimaldanud  teha ka U15 koondise kogunemisi, mis minu arvates on ainuõige samm. Sellele lisaks on ka U14 koondisele leitud varasemast rohkem treeningpäevi.

 

Poistele ja tüdrukutele tuleb see kindlasti kasuks kuna nad saavad treenida koos Eesti hetke parimatega ja sellega tõuseb treeningute tase, mida oma koduklubis võib olla ei ole – lihtsalt, konkurents on suurem.

 

Kindlasti peaks U15 koondis saama hooaja jooksul ka ühe tugeva turniiri ning suhtlema seal teiste koondiste treeneritega. Sest näha ja tunda oli, et kõik kiitsid Taani turniiri ning ka taset. Rääkimata sellest, et tuli üpris hästi välja (tõsi, eelviimasel päeval väljendas M.Parkonen selgelt pettumust, sest tema sõnul tuli tal Kopenhagenisse selleks, et see turniir "kinni pana" - eks see ole spordimehe hing... - toim.)

 

Rahvusvaheliste mängude kogemus koondise särk seljas on ikka teine asi, kui klubi eest mängida. Tuleb loota, et korvpalliliit leiab ka edaspidi vahendeid selle turniiri osavõtuks (Kopenhagen) või mõne muu turniiri jaoks.

 

Ja teiselt poolt: milline on tänane seis, milline on koondise materjal?

Kahe esimese aasta jooksul on meilt läbi käinud umbes 40 poissi. Selle aastakäigu (2000 sünd) seltskond on enamjaolt tagamängijaid ja ääremängijaid täis. On üks puhas keskmängija (Ken-Kristjan Karpin), mis kindlasti on plussiks, sest osades vanustes pole üldse korralikku pikka.

 

Järgneva aasta-kahe pärast peaks hakkama loksuma paika ka poiste positsioonid, kes on mängujuht, väike äär jne (kasvuperiood).

 

Kopenhageni turniiri kokkuvõttev analüüs - neli võitu, üks kaotus. Aga mänguliselt? Sa ütlesid ühes kokkuvõttes, et suurim puudujääk on väljakul omavahelises suhtlemises ja üks-üks kaitsemängus. Mida veel positiivse ja ka negatiise külje pealt välja tooksid?

Häiris osade mängijate väga ebastabiilne mäng (kogemuste puudus või väsimuse pealt on kõikumine suurem). Ning kui kahes esimeses mängus oli meil hea võistkondlik blokeerimine, siis viimases kolmes mängus said vastaste tagumised ja ääred selgelt liiga palju ründelaudas. Jällegi selge element, mida tuleks rohkem treenida.

 

Positiivne oli kindlasti meie rünnak, mida kiitsid ka teised treenerid. Tõsi, kuigi sekka tuli kaotus Islandile, siis sellest hoolimata kohapeal räägiti, et eestlased mängivad kõige ilusamat korvpalli.

 

Kas oli kuulda ka arvamusi kõrvalt?

Meie head mängu kiitis ka ex-Cramo treener Veselin Matic (tegi seminari seal), kes käis ka spetsiaalselt vaatamas poiste viienda koha mängu (samal ajal toimusid ka finaal+pronks). Tema sõnul olid meie poisid agressivsed nii rünnakul kui ka kaitses ning pall liikus ilusti.

 

Eriti aga meeldis Maticile meie rünnaku spacing (rünnakustrateegia kaitse laialitõmbamiseks - toim). Sellist tagasisidet oli hea kuulata ja sai seda ka poiste pärast turniiri mainitud. Kokkuvõttes ei ole väga millegi üle nuriseda ja eks vigu tuleb kõigil ette.

 

Kui sa peaks lühidalt iseloomustama kahte-kolme tegijat sellest koondisest, siis kuidas sa seda teeksid? Noortekorvpallist väheke kaugemal olevaid inimesi huvitab tuttava perenimega Henri Drelli arengulugu, liiati tunnistati ta Kopenhagenis turniiri MVP-ks.
Koondise selged liidrid olid/on Henri Drell ja Hendrik Eelmäe, kes rünnakul hoidsid meie mängu selgelt üleval ja panid omad ära. Mõlemal poisil on hea omadus: nad tahavad punkte visata ning ei löö riski ette.

 

Eks on ka neil puudujääke, aga nad üritavad võtta avali vastu kogu infot, mida treenerid annavad  ja teha vastavalt sellele oma eksimustes parandusi. Mõlemad  poisid on  üle 190 cm pikad, omavad head tehnikat. Kindlasti on neil olemas head väljavaated saada korvpalluriteks. Aga et see tee nii läheks, tuleb kindlasti teha palju rasket ja sihikindlat tööd , mitte jääda rahule sellega mis neil hetkel on.

 

Peaksin tänama kõiki 12 mängijat ning ka neid, kes seekord ei pääsenud turniirile, sest poiste töötahtele ja pingutustele treeningutel ei saa midagi ette heita. Kuigi, eks  mõnikord võib tahe olla oskustest üle ning see annab hoopis vastupidise efekti.

 

Sama soovitus on ka teistele poistele - kõvasti tuleb treenida ja mitte lihtsalt alla anda ning küll siis tuleb ka tulemus. Loodan siiralt, et sellest pundist tuleb ka kõvasi mängumehi.

 

Mis on selle koondise järgmised väljakutsed, turniirid ja kuhu sa loodad nende poistega välja jõuda?

Tänu headele mängudele Taanis tuli juba kutse järgmiseks kevadeks Beliini U16 koondiste turniirile. Eks paistab, kas meil on võimalust sinna minna või mitte.

 

Kindlasti on järgmiseks eesmärgiks hea osalemine U16 euroopakadel ning aidata poistel saada individuaalses plaanis paremaks.

 

Küsitles Aldo Maksimov

 

*       *       *

U15 koondisse kuulusid Taani turniiril: Erik Kaasik, Mark Andreas Jaakson, Henri Drell, Joonas Anton Jürgenstein, Henrik Eelmäe, Kardo Lempu, Oliver Suurorg, Mikk Jurkatamm, Kevin Sepik, Romet Käämer, Jaan-Erik Lepp, Daniel Beilinson. Peatreener Marko Parkonen, treener Indrek Reinbok.

 

Vaata SIIT. (näituseks Eesti-Taani võiduka mängu esimene poolaeg)

 

 

 

Sünnipäevad
Täna, 22. september
Remi Aare (42)
Heigo Erm (41)
Jaak Hubelmann (66)
Margus Jaago (58)
Homme, 23. september
Lauri Luks (34)
Külli Reinfeld (37)
Igor Tavaste (72)
Risto Visnapuu (39)
Sulge

Ülekanded