Leedu peale hammas ei hakanud

Eesti kaotas võideldes Leedule

12.07.2015

Universiaadil jätkas Eesti koondis täna mänge 5.-8. kohani. Vastaseks tugev Leedu, kes eilses veerandfinaalis jäi alla USA-le 48:70. Eesti alustas hästi, kuid kaotas lõpuks 67:80.

Eesti võitis avaveerandi 17:14, kuid seejärel lülitas paljude tippmängijatega rikastatud Leedu sisse teise käigu ning juhtis kolmanda veerandi lõpuks 20 punktiga - 61:41.

Eesti alla siiski ei andnud, püüdis lõpuni, võitis viimase veerandi 26:19 ning kaotas võimsale vastasele 13 silmaga - 67:80. Eesti tegi ka mängu protokolli vaadates korraliku partii, lihtsalt vastane oli selgelt kõvemast puust. Esimesel ja neljandal veerandil tabas Indrek Visnapuu juhendatav meeskond 60 %-liselt.

Meie meeskonnal oli märksa raskem saada kergeid korve, seda näitab ka korvisöötude madal arv - vaid viis. Eesti võitis täna laua 33-29, korvisöödud Leedu kasuks 14-5, pallikaotusi meil 29, vastasel 16 (Jaan Puidet ja Martin Dorbek viis pallikaotust, Rait-Riivo Laane ja Janari Jõesaar neli). Kahepunktivisked 53 vs 51 % Eestile, kolmesed 38 vs 37 % Eestile (meil 13/5, Leedul 27/10), vabavisked 72 vs 62 % Eestile.

Jaan Puidet tõi 14 +7 lp, Janari Jõesaar 12+6 lp, Saimon Sutt 11 p, Rait-Riivo Laane 10+5 lp, Maik-Kalev Kotsar 10+3 lp ning Martin Paasoja 4 p.

Leedu poolel kogus Lietuvos rytasega liitunud Rokas Giedraitis koguni 26 punkti, Tomas Dimša lisas 10, Mindaugas Kupšas 9+4 lp, Saulius Kalnietis 9+7 lp. Veel tegid tuntumatest kaasa Vaidas Kariniauskas, Lukas Lekavicius, Edgaras Ulanovas jmt.

Homme kell 15 on Eurosport 2 kavas universiaadi korvpallifinaal. Esimesena jõudis finaali Eesti alagrupikaaslane Saksamaa, kes alistas poolfinaalis Brasiilia 59:49. Teises poolfinaalis võitis USA Venemaad 78:68.

Eesti kohtub 7.-8. koha mängus Kanadaga, kes jäi täna alla Prantsusmaale 46:64.