Robert Valge, kaader hiljutisest Rootsi mängust

U18 noormehed pidasid võiduka kontrollmängu Gruusiaga

09.07.2015

EMi B-divisjoni turniiriks Austrias valmistuv Eesti U18 noormeeste koondis võõrustab Tallinnas Gruusia korvpallidelgatsiooni. Avakohtumises võideti kaugeid külalisi tulises mängus 84:81.

Kontroll- või sõpruskohtumise kohta oli mõõduvõtt isegi ootamatult äge. Eks me oleme ju siin harjunud Nordic Cupil ja lähinaabritega mängides põhjamaise rauge karguse ning mõõduka emotsionaalsusega. Grusiinid näitasid meile kohati teist äärmust. Õnneks päris kähmluseks ei läinud, kuigi tõuklemiseks küll.

Mäng oli samuti pingeline ja omade tõusude-mõõnadega. Kolmanda veerandi lõpus pääses Eesti korra kümne punktiga ette ning paistis, et edasi on vormistamise küsimus, kuid Gruusia pressis edasi, kaugvisked läksid neil hästi ning neljandal veerandil selgitati parem punkt-punkti heitluses.

33. minutil juhtis Eesti kiiret, pressinguga rõhutatud ning arvuka tehnilise praagiga käest-kätte käivat, kuid vaatemängulist heitlust 67:66, 36. minutiks 75:74. Ent 1.14 enne lõppu viis Luka Bulašvili kolmene külalised sootuks 79:78 juhtima.

Päästjaks osutus Norman Käbin, kes tabas seejärel mõlemad vabavisked ning lõikas keskjoonel vahelt järgmise Gruusia rünnaku ning vormistas selle ise kiirest – 82:79. Gruusial olid veel omad võimalused, kuid nende lahendused olid kehvad, küllap kiirustamisest tingitult. Meie mehed said veel 50 %-ga vabaviskejoonel käia kuni tabloo fikseeris 84:81 võidu.

Eesti võitis laua 40-36, korvisöödud 22-17, pallikaotused 19-20, kiirrünnakuid meil 9/4, Gruusial 15/8. Kahepunktivisked Eestil 41,5 %, Gruusial 40 %, kolmesed meil 48 % (27/13), vastastel 46 % (24/11), vabavisked 52,4 vs 57 %.

Robert Valge tõi 20 p (visked 18/8), Siim-Markus Post 17 (8/4, vv 9/6), Taavi Jurkatamm 16+5 lp+3 rs (10/5), Norman Käbin 7+3+4, Tormi Niits 6+6+3, Ron-Arnar Pehka ja Kregor Hermet 5 p, sander Viilup 4+5 lp, Ivalo Pajumets 2+5+3 ning Madis Soodla 2+8+2 (visked 6/1).

Reedel kohtuvad võistkonnad sealsamas Audentese väikses saalis juba kell 10.30. Pärast seda kohtumist ka kokkuvõttev vaheanalüüs koondise hetkeseisu kohta peatreener Rait Käbinilt või treener Olari Naritsalt.