Universiaadikoondis taas veerandfinaalis

Universiaadikoondis veerandfinaalis! (lisatud I.Visnapuu komm.)

09.07.2015

Eesti korvpallikoondis võitis universiaadi alagrupiturniiri viimase vooru mängu võõrustaja Lõuna-Korea vastu 73:62 ning pääses alagrupist koos Saksamaaga teist tiitlivõistluste järjest veerandfinaali. Seal ootab kohtumine Venemaaga.

Eesti juhtis enamuse mänguajast, suurim edu teise veerandaja keskel oli 14 punkti - 42:28. Kolmandal veerandajal seis võrdsustus ning korealased pääsesid teisel poolajal mitmel korral ka juhtima. Korea võitis kolmanda veerandi 18:8 ja oli enne viimast perioodi kahe punktiga ees.

Eestis siiski kosus, kontrollis lauda ning võitis viimase veerandi omakorda 20:7 ning terve kohtumise turvaliselt 11 silmaga – 73:62. Kaotusseisust tõid Eesti koondise välja ning viisid ette Martin Dorbeku, Rain Koorti, Rait-Riivo Laane ja Janari Jõesaare punktid.

Laud meile 37-27, korvisöödud 13-14, pallikaotusi Eestil 21, Koreal 18, vahtltõiked Eesti kasuks 12-9. Kahepunktisked Eestile 51 vs 41 %, kolmesed 50 vs 23 % (meil 12/6), vabavisked 50 vs 75 %.

Janari Jõesaar tõi 19+8 lp (15/8), lisaks 5 pallikaotust, Rait-Riivo Laane 13+3+2 (7/4), Maik-Kalev Kotsar 10+6+2 (10/5), Martin Paasoja 7 p, Jaan Puidet 7+4 lp+4 rs, Rain Koort 6 p, Mihkel Kirves 6+3 lp ning Martin Dorbek 3+3+4, lisaks 6 pk.

*       *       *

Indrek Visnapuu rääkis: „Taktikaliselt oli plaan hoida tempo üleval. Olime kindlad, et meie kestame kauem. Lõuna-Korea põhimängijad on keskmiselt rohkem minuteid saanud kui meie liidrid. Rotatsioon on olnud meil parem. Teine taktikaline plaan oli see, et me katete puhul kogu aeg vahetame. Vastaste suured tahtsid eelkõige nägu ees korvile mängida, ja olid ka eemalt viskajad ning klassikalise pick´n rolli asemel meeldib neil mängida pick´n popi (pikk ei pööra korvi alla, vaid astub sammu välja ja viskab kaugemalt). Seal tuleb katetest vahetada. Sellest Heivo Parroli vähene kasutamine täna. Kõige olulisem asja juures on muidugi see, et meestel oli hirmus soov ja see toodi algusest peale väljakule.“

Esimese poolaja visketabavus meeskonnal 61 protsenti, mida ütled? „Eesti kossumees on alati osanud palli korvi visata. Visketabavus sõltub paljudest teguritest. Kui sa paned Saksamaa kaitse või Hiina, Mosambiigi ja Lõuna-Korea kaitse, siis on ikka teistmoodi. Saksamaa vastu poleks me saanud niimoodi mängida, nagu täna. Iga päev on vastane erinev, võimalused erinevad. Aga meeskond hingab iga päevaga üha paremas rütmis ja edu toodab edu.“

Homme on Gwangjus puhkepäev ning laupäeval kohtub Eesti veerandfinaalis Venemaaga. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 6.00 hommikul. Teistes veerandfinaalides on vastamisi Saksa-Kanada, USA-Leedu ja Prantsusmaa-Brasiilia. Seega kuulub Eesti väga heasse seltskonda. Välja jäid kaheksa hulgast näiteks Austraalia, Türgi, Serbia, Montenegro, Soome ja Rootsi.

Venemaa koosseisu kuulub mängijaid nii CSKAst, Uniksist, Zeniidist, Avtodorist kui Moskva Dünamost, olgu nimekamatest ära toodud Deniss Zahharov, Aleksandr Gudumak, Artjom Komolov, Viktor Žarjažko, Artjom Klimenko, Artjom Vihrov, Andrei Desjatnikov, Ivan Strebkov ja Pavel Antipov. Talenti, pikust ja jõudu siin jätkub.

Venemaa võitis oma alagrupi, alistades Montenegro 63:62, Rootsi 79:62, Mongoolia 99:33, Mehhiko 87:68 ja Kanada 68:61.