Sander Raieste, stabiilseim kahe päeva kokkuvõttes

U16 koondis võttis Lätilt Riias revanši

09.07.2015

Poiste U16 koondis ei pea ettevalmistuslaagrisse Kilingi-Nõmme naasma tühjade kätega, sest tänases kordus-kontrollmängus võeti Läti üle revanš 68:62. Olgu lisatud, et Läti mängib tänavu EMi A-divisjonis.

Eesti koondis oli Riias peetud kohtumises kogu koguaeg dikteerivamaks pooleks. Vaid teisel veerandil, pärast lätlaste 8:0 vahespurti, säras tablool korra viigiseis 25:25. Poolaja võitis Eesti 41:34.

Teisel poolajal eduseis varieerus, kuid püsis. Enne viimast veerandit juhtis Eesti 52:47, 35. minuti alguseks 60:53. Täna edu lõpus erinevalt eilsest ei sulanud – võit Vaido Rego, Raido Rebase ja Sixten Tomingase juhendatavale koondisele 68:62. Viimase veerandi võitis Eesti 16:15.

Eesti võitis täna mõneti ootamatult laua 39-32 (eile 23-52), korvisöödud meile 11-8, pallikaotusi Lätil 30, Eestil 29. Kahepunktivisked Eesti kasuks 55 vs 49 %, kolmesed meil 17 % (12/2), Lätil 21,4 %, vabavisked Lätil 57 % (30/17), meil 60 % (10/6).

Sander Raieste, kelle efektiivsuse näit oli kõrge 17, tõi 14 p+3 lp, ilma ketsita laagris 207 cm pikkuseks möödetud Matthias Tass 12+4 lp, Ander Talu 7+3 lp, Eric Schmalz 6+4+2, Sten Saaremäel 6 p, eile palaviku tõttu puudunud Kaspar Treier 6+6 lp, Kristian Kullamäe 5 p, Henri-Sten Vainola 5+3 lp ning Hugo Erkmaa (pildil) 3+3+4, lisaks 3 vl.

Läti poolel olid tulmuslikeimad: Arturs Kurucs 15+6 lp ja Edgars Kaufmanis 14+5+4.

Järgmised EMi-eelsed mängud peab Eesti U16 koondis 17.-19. juulil Tallinnas Balti Matšil Leedu, Rootsi ja Lätiga (mängude järjekorras).