Maik-Kalev Kotsar - taas temalt vägev statistika

Eesti alistas universiaadil Hiina (lisatud Laane komm.)

08.07.2015

Eesti võitis täna Lõuna-Koreas Gwangjus universiaadil Hiinat 71:64, olgugi et viimasel veerandil lasti hiinlastel tugeva vahespurdiga kannule tulla. Kas Eesti pääseb veerandfinaali, selgub homme.

Teine punkt tabelisse igastahes kirjas. Eesti võitis poolaja 44:31 ning juhtis enne viimast veerandit 61:46 – justkui turvaliselt. Ent Hiina tegi neljandal veerandil 11:0 spurdi ning Eesti eduseis kahanes 65:63-le. Lõplikku murrangut suudeti siiski vältida ning lõpp kuulus meile skooriga 6:1.

Eesti oli selgelt parem mõneski elemendis: laud 53-30, korvisöödud 15-6, pallikaotusi meil 17, Hiinal 24. Kahepunktivisked mõlemal 44 %, kolmesed meil 18 % (22/4), Hiinal 47 % (17/8), vabavisked meil 50 % (2/1), neil 62 % (26/16). Üsna kõnekad arvud.

Universiaadil Eesti koondise liidriks kerkinud Maik-Kalev Kotsar tõi 16 p+11 lp+ 5rs (visked 15/8), Jaan Puidet 12+9+3 (15/5), Martin Dorbek 9+2+2 (10/4), Rait-Riivo Laane 8+7+2, Janari Jõesaar 8+5 lp, Mihkel Kirves ja Martin Paasoja 6 p ning Saimon Sutt 4+4 lp.

Kommentaari andis Delfi Spordile Rait-Riivo Laane: "Nad panid teisel poolajal hulle korve sisse ja me ei saanud seetõttu enam kiirelt palli üle tuua. Otsaaudist palli mängu pannes olid nad jõudnud maa-ala korralikult püsti panna.

Üldiselt teadsime, et hiinlased meiega joosta ei jõua. Nende eelmistest mängudest oli näha, et teine ja neljas veerandaeg vajuvad neil ära. Nii kaua, kui nad mees-meest võtsid, saime joosta ja kaitses palle kätte, maa-ala vastu tekkis kramp. Mängutempo langes alla ja see sobis rohkem hiinlastele. Õnneks oli vahe nii suur, et nad päris kätte meid ei saanud."

Keskpäevase seisuga on käimas alagrupi keskne kohtumine Saksamaa ja Lõuna-Korea vahel (lõppes 67:58, seega mängib Eesti Koreaga homme alagrupi teisele kohale). Kui aga vaadata teisi alagruppe, siis täiseduga on hetkel veel Venemaa, Kanada, Prantsusmaa ja USA. Kolme võidu ja ühe kaotusega aga Austraalia ja Serbia.

Homme mängib Eesti võõrustaja Lõuna-Koreaga, mängus on ei rohkem ega vähem kui veerandfinaali pääs. Eesti aja järgi algab kohtumine kell 16.30. Homsega alagrupiturniir ka lõpeb.