Janari Jõesaar

Universiaad: Eesti hävis Saksamaale

05.07.2015

Eesti korvpallikoondis kaotas universiaadi avamängus kindlalt Saksamaale 40:70. Sakslaste komplekteeritust arvestades võiks neid julgelt pidada A-alagrupi soosikuteks. Olgu lisatud, et eelmisel universiaadil Eesti lisaajal Saksamaad võitis.

Poolaja kaotas Eesti 23:33. Vahe kärises sisse teise veerandaja keskel, ühe minuti jooksul, kui sakslased kolmel korral kõrgelt survet avaldades palli kätte said ja vaheltlõiked kiirelt punktideks vormistasid. Sellest momendist alates oli mäng Saksamaa käes, edastas Delfi Sport.

Meie tulemuslikum lõpuks 8 punktiga Janari Jõesaar (lisaks 4 lp+3 rs), kuid kaitses on tal parandamisruumi kõvasti. Maik Kalev Kotsar viskas 7, Rait-Riivo Laane ja Martin Dorbek 6 punkti. Laane sai kirja ka 4 lp ja 4 rs.

Saksamaa võitis laua koguni 57-31. Saksamaa tabas väljakult 44 %, Eesti kõigest 25 %. Eriti nigel viskepäev oli mitmel koondise liidril: Jaan Puidet 12/1, Jõesaar 16/4, Laane 8/2, Sutt 7/2, Koort 4/0.

Saksamaa koondise resultatiivseim oli 13 punktiga Mathis Mönninghoff. Eile alistas Saksamaa Hiina 91:64.

Kui kaitsetegevuse osas ei ole Eesti meeskonnale tervikuna midagi ette heita, siis rünnak oli "kipsis". Sellise ebakindluse ja sellest tuleneva halva visketabavusega on keeruline kui mitte võimatu mänge võita. Saksamaa oli alustuseks selgelt liiga kõva pähkel.

Koondise peatreener Indrek Visnapuu Delfile: "Jah, 40 punktiga on vastast väga raske võita. Ma usun, et see oli pigem Saksamaa kaitse teene, kui meie rünnaku mannetus. Ilmselge on see, et kui me oleme siin sellise satsiga, nagu me oleme, ja meil eemalt punkte ei tule, siis saavad kõik mängud kuratlikult rasked olema. Arvan, et me peaks mõned kaugvisked ikka rohkem sisse saama, kui vaid kolm. See on selgelt vähe. Korvialuses tsoonis me oleme võrreldes tugevamate meeskondadega niigi lühemad, nõrgemad, kogenematumad. See kõik on väljakul tunda."

Ta lisas: "Kolme veerandaja osas mul suuri etteheited ei ole. Aga see, et me viimasel veerandajal niimoodi ära lagunesime, enam nii-öelda kehasid vastu ei pannud, sellega ma rahul pole. Teisel veerandajal tuli meil üks mõõn sisse, kus vahe läks kümne peale ja seal see pikka aega kõikus. Esimene ja kolmas veerandaeg oli põhimõtteliselt fifty-fifty.

Hiinaga mängis Saksamaa samamoodi. Vahe käristati sisse teisel ja neljandal veerandil. Üldiselt arvan, et see oli esimeseks mänguks väga hea mäng. Korralikud Saksamaa kõrgliiga ja NCAA ülikoolide kehad vastas. Eks kõik on praegu mornid, aga kui mängijad pisut järele mõtlevad, siis nad saavad aru, miks sellised mängud head on."

Hiina võitis teises A-grupi mängus Mosambiiki 74:56. Eesti järgmine vastane on homme (esmaspäeval) Mosambiik. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 6 hommikul.

*       *       *

Täna kohtusid turniiril omavahel ka meie lähinaabrid Leedu ja Soome. C-alagrupi kohtumises jäi peale Leedu 87:70.

Teist universiaadi järjest kuulub Leedu koondisesse lõppenud hooajal Kalev/Cramos mänginud Mindaugas Kupšas. Soome vastu sai ta platsile pea viieks minutiks ning panustas meeskonna võitu 2 punkti.

Leedu resultatiivseim oli 16 punktiga Kaunase Žalgirise mängumees Donatas Tarolis, 14 punkti lisasid USA-s õppiv Egidijus Mockevicius ning värskelt Vilniuse Lietuvos rytasega liitunud Rokas Giedraitis.

Nii Leedul kui Soomel on nüüd tabelis üks võit ja üks kaotus. Avavoorus jäid leedulased lisaajal alla Prantsusmaale 89:96, Soome alistas aga Jaapani 73:72.

Tänaseid lõppenud mänge: Venemaa-Rootsi 79:62, Prantsusmaa-Austraalia 71:45, Serbia-Tšiili 69:43.