Pildi autor: Romāns Kokšarovs

1182 Tallinna naases Riiast kolmanda kohaga

11.01.2015

Täna võideti Molten Winter Cupi kolmanda koha mängus RSU/Merksi skooriga 88:80. Esimesel veerandaeg oli Tallinna naiskonna esituses veidi konarlik ning sellest tulenevalt jäädi avaveerandajal Merksist maha nelja punktiga (18:14). Siis leiti gaasipedaal ning osavad rünnakulahendused ja täpsed visked aitasid kaasa võimsale 17:32 veerandajale. Nii mindi poolajale 1182 Tallinna eduseisul 35:46. Vaheajalt naastes andis Merks endast parima, et vahet vähendada, võites veerandaja 25:22, kuid sellest täna Tallinna naiskonna alistamiseks ei piisanud. Pärast viimast viigilist veerandaega (20:20) jäi tabloole seisuks 88:80.

Visketabavus oli mõlemal naiskonnal hea, kui RSU/Merks tabas 2p – 52%; 3p – 27% ja vabavisked 9/13 – 69%, siis 1182 Tallinnal tabavuse näitajateks oli 2p-51%; 3p-38% ja meie kasuks osutus ka lätlaste rohked vead ja teenitud vabavisked, mille tabavus vastavalt 23/27 – 85%.

Merksi parimateks punktitoojateks olid Zane Eglite 18p+8lp, Paula Langins 14 ja Kate Aizsila 13 p. Tänase päeva parimaks punktitoojaks osutus Mailis Pokk 31punktiga, näidates suurepärast visketabavust, tabades 2p visked 8/11, 3p visked 3/5 ja vabavisked 6/7. Püü lisas 20 punkti ning Mesila-Kaarmann ja Haas mõlemad 10 punkti.

Tänast mängu kommenteeris Pokk järgnevalt : „ Alguses, esimesel veerandil, ei saanud me kaitses end kohe käima. Eks see tuli ka sellest, et raske mäng oli alles selja taga. Olime rünnakul agressivsemad, kuid aga kaitses lasime vastasel kergeid korve visata. Teise veerandi keskel saime kaitse paika ja rünnakud lõpetasime resultatiivselt. Teisel poolajal oli pigem asi vormistamises, kuigi lasime neil vaid paari punkti kaugusele tulla. Merks tabas teisel poolajal hästi kolmeseid ning viimasel veerandajal valusatel momentidel, mis nad tagasi mängu tõid. Mäng oli meie rünnaku poolelt üldiselt agressiivsem, tabasime hästi kolmepunkti viskeid ja keskpositsiooni viskeid. Mängisime võistkondlikult. Teeme korrektuurid tänasest mängust, et eeloleval nädalavahetusel uuesti nendega vastamisi seista.“

Päeva teises mängus olid vastamisi Riia TTT ja Suduva-Mandiga. Kuigi esimesed kolm veerandaega olid vägagi võrdsed, siis võimsa viimase veerandajaga (22:6) kindlustas Riia naiskond 79:61 võidu.

Riia TTT naiskonnas oli resultatiivsemaks Ieva Kulite 21p+9lp ning finaali väärtuslikumaks mängijaks tunnistatud Ieva Krastina lisas 19p. Lisaks Suduva-Mantiga naiskonna märkimisväärsele vabavisketabavusele (27/29) jagunesid punktid naiste vahel äärmiselt võrdelt, kus Iveta Šalkauske tõi 15p, Dovile Saurazaite 14p ning Rita Milieskiene ja Sandra Baliutavicute mõlemad 13 punkti.

Lõppenud turniir andis naiskondadele hea ülevaate vastaste vormiks Eesti-Läti ühisliiga 2.ringi alguse eel. Juba järgmisel nädalvahetusel (17.01-18.02) seisavad 4 Eesti naiskonda võitlustules. AmEst Rapla mängib laupäeval kodus Liepajaga, Tallinna Ülikool võõrsil Riia TTT-ga, 1182 Tallinn läheb Riiga, kus kohtub täna võidetud RSU/Merksiga ning pühapäeval võõrustab Audentese Noortekoondis Liepajat.