ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Jaanus Levkoi

U18 neiud: alla kuu jääb EMini

02.07.2015

Ainus Eesti järelkasvukoondis, kes kuulub ametlikult Euroopa 16 tugevama seltskonda, on neidude U18 võistkond. Nemad osalevad augusti esimeses pooles Sloveenias Celjes A-divisjonis Euroopa meistri selgitamisel.

Õiguse mängida kõrgemas divisjonis lunastas Eesti U18 naiskond (sünd 1997 ja hiljem) mullu kesksuvel Rumeenias Oradeas, kui koondis Kadri-Ann Lassi, Marie Roosalu ja Kadri Uiga juhtimisel jõudis B-divisjoni finaali, kus võrdses mängus kaotati Ungarile.

 

Alagrupis on Eesti vastasteks EMil Tšehhi, Holland ja Horvaatia – loos võinuks ka hullem olla. Turniir toimub Sloveenias Celjes 30. juuli-9. august. Koondise peatreener on Jaanus Levkoi, abitreenerid Heino Rebane ja treener-mänedžer Kati Rausberg.

 

U18 neidude plussiks ja (võibolla ka miinuseks) on see, et 12 EMile sõitvat neidu on algusest peale selged olnud juba talvisest Tallinnas peetud BSBC turniirist saadik. 13. ja 14. mängijat nagu juurde enam võtta polegi. Koondise ukse taga paraku järjekorda ei ole. See on meie seis, paratamatult.

 

U18 koondis osales maikuus Nordic Cupil Solnas, kus kahe võidu ja kolme kaotusega lõpetati viiendal kohal. Juunis Kopnehaagenis peetud Põhjamaade meistrivõistlustel kuulusid naiste B-koondisse kadri Uiga ja Sandra Tael, U18 koondise liidrid, kes peatreenerilt Jaanus Levkoilt ka üldjoontes kiita said.

 

Homsest 10. juulini on koondis Kurgjärve laagris ning sealt liigutakse 10. juuli hommikul otse Kilingi-Nõmme, kus kahepäevase laagri raames kohtutakse kahel korral Rootsi koondisega. 13.-15. juulil on mängud Ventspilsis Balti Matšil (vastasteks kaks Läti esindust ja Leedu).

 

Oradea hõbedanaiskonnast on Celjes rivis täpselt pool, kuus neidu - Darja Dikalenkot, Laura-Marleen Reissar, Mariann Adelbert, Kai-Brith Kalda, Kadri Uiga ja Helena Saar.

 

"Kahtlemata oli nooremate kaasamine väga kasulik samm, mis andis meile võimaluse hinnata neid tugevamas konkurentsis" hindas Levkoi juuni keskel. "Rootsi mängu põhjal rääkides suudab Uiga sekkuda päris kõrgesse mängu ja seda on tal U19 koondise liidrina ka vaja teha. Ka Sandra Tael sai oma asjadega päris hästi hakkama, polnud viga. Temaltki ootame EMil Sloveenias mänguraskuse ja vastuse kandmist."

 

Jaanus Levkoi, 12 mängijat teil on. Kui maikuus oli rivist väljas Mariann Adelbert, siis milline on võistkonna tervislik seisukord täna?

Üldiselt päris hea. Jaanika Veinpere-Pillisner täna just helistas, et Arina Vlasenkol on väike põlveprobleem, aga vist ei midagi tõsist. Adelbert on kosunud; tal on küll nüüd vähem mängukogemust viimasest paarist kuust, aga usun, et ta saab vormi ja on EMil meile igati vajalik lüli võistkonnas. Temale on see vist juba neljas järelkasvu EM, seda kogemust tal on.

 

Kuidas koondise hetkeseis paistab?

Kõik on rivis ja omaette ka tänaseni treeninud. Uiga ja Tael olid mul viimati naistega kaasas ka Taanis. Lisaks tean, et Tallinna tüdrukud on individuaalselt tublist harjutanud, osalt teisedki. Eks Kurgjärve laagri-järgsed mängud annavad palju rohkem vastuseid.

 

Mulle tundub, et tüdrukud saavad väga hästi aru, kuhu nad lähevad, tegu on kõrgeima tasemega ses vanuseklassis ning allahindlust endale teha ei saa. Viimane kuu, mis meie ettevalmistuses algas, kulub peamiselt mängulise lihvi andmiseks, ega me muud suuremat ei leiuta. Tuleb tegeleda kaitse ja rünnaku tasakaalu ja kooskõla leidmisega.

 

Kuipalju tead vastaste kohta?

Eks suuremad analüüsid teeme vahetult enne EMi. Hollandiga on lootust, et saame nende kohta rohkem infot. Osasid Horvaatia ja Tšehhi koondise tüdrukuid nägin 3x3 MMil Debrecenis ning jõudsin ühtteist kõrva taha panna.

 

Nähtu ja info põhjal ütlen täna nii, et pikkuse, jõu ja oskuste poolest me kellelegi alla ilmselt ei jää. Pigem jääme maha mängusuhtumise, aktiivsuse ja rabava enesekindluse poolest. Meie asi ja töö on see nüüd kuu ajaga eneses leida ja mängupilti liita.

 

Universiaadikoondise peatreener Indrek Visnapuu rääkis hästi mahajäämusest mängu agresssiivsuse ja intensiivsuse skaalas. Kui suudame EMil vastata konkurentide aktiivsusele, suudame selle hirmu ja künnise ületada, siis suudame tugevatega ka võrdselt mängida.

 

 

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 15.12.2021 15:00 Juhatuse koosolek
Sünnipäevad
Täna, 17. oktoober
Joosep Indermitte (26)
Aleksandra Komar (34)
Homme, 18. oktoober
Anne Hinnobert Ollo (61)
Sulge

Ülekanded