ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Jaak Salumets, kel mäletada Kalevi hallist palju-palju

Kalevi Spordihall läks remonti

01.07.2015

Eesti kuulsamaid spordibaase, Kalevi Spordihall, läks 1. juulist kapitaalselt remonti. Töötajad koondatakse, uuesti võivad nad spordihallis tööd saada siis, kui uut koosseisu komplekteerima hakatakse. Sinnani pole palju aega.

Teistsuguse näo saab kõik, mis 1962. aastal ehitati. Järgmise aasta lõpuks peaks sellest saama tänapäeva nõuetele vastav umbes 1800 istekohaga spordihall. Võistlusvalmiks tehakse viis võrkpalliplatsi, pallimängud saavadki seal rohkem harjutusruumi. Mugavam saab olema ka tribüünil ja riietusruumis, lae kõrgus vastab rahvusvahelisele standardile juba praegu.

 

Kalevi spordihall on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all. Spordihalli projekteerisid arhitektid Peeter Tarvas ja Uno Tölpus. Hoone peasissekäigu kohal on modernistlik pannoo, mille vasakul poolel on kujutatud võimlejatüdruk lindiga ja paremal seisab kolm figuuri. Pannoo kujundasid Valli Lember-Bogatkina ja Margareta Fuks.

 

Kalevi spordihalli esimene kasutaja oli Nõukogude Liidu jääballett, mis esines seal suure eduga peaaegu kuu aega. Jääballeti piletite müügist laekunud summa kattis peaaegu täielikult ehituskulud, mis olid umbes 400 000 rubla.

 

Kalevi spordihalli mälust ei kao spordiajaloolise tähtsusega kergejõustikuvõistlused (seal on hüpatud isegi teivast!), rahvusvahelise mainega korv-ja võrkpalliturniirid, võimlemisvõistlused, seal antud tsirkuseetendusi - tollane töötaja rääkis, et majas on liikunud ringi ka elevandid. On olnud ka hulk kontserte (ka Ruja, Alla Pugatšova, öölaulupeod algasid siit) ja isegi džässifestivale.

 

Selles hallis võitis Eesti koondis 1970 aastal korvpallis USA-d ning siinsamas krooniti Tallinna Kalev 1991 a mais NLiidu meistriks – esimest ja viimast korda. Siit saadeti 9. novembril 2011 viimsele teele Ilmar Kullam, kuldse korvpalli-Kalevi peatreener.

 

Viimaste areenimeistritena olid ametis Tarvi Uljas (võrkpalli-Kalevi 68 a NLiidu kuld) ning Oskar Tammiste, Aleksei Tammiste poeg. Aleksei, legendaarne mängija kuldsest Kalevist, pidas üleval tagaotsas Tamma baari, mil läks hästi peamiselt siis, kui seal suured mängud toimusid.

 

Spordirahvas ootab huviga, mida uues majas pakkuma hakatakse. Saab loota, et hall ärkab uuele elule ning seal toimub veel palju inimesi vaimustavaid sündmusi. Nii nagu see on siiani olnud.

 

Valeri Maksimov

Aldo Maksimov

 

 

 

 

 

 

Sünnipäevad
Täna, 22. september
Remi Aare (42)
Heigo Erm (41)
Jaak Hubelmann (66)
Margus Jaago (58)
Homme, 23. september
Lauri Luks (34)
Külli Reinfeld (37)
Igor Tavaste (72)
Risto Visnapuu (39)
Sulge

Ülekanded