ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Rait Käbin, U18 eesotsas mitmendat suve järjest

U18 peatreener Rait Käbin: „Usun, et oleme õigel teel“

29.06.2015

Kilinigi-Nõmmel Rootsi eaakaaslastele üsna kindlalt kaks kohtumist kaotanud Eesti U18 koondise peatreener Rait Käbin usub hoolimata kesisevõitu tulemusest, et meeskond liigub õiges suunas.

EMini jääb ometi vaid pisut üle kolme nädala ning põhiprobleem – allajäämine pikkuses on mure, mis ei kipu ise lahenema. Läbirääkimised Itaalia liiga hõbeda Reggio Emiliaga Arnold Miti (210 cm) saamiseks Eesti koondisse on kõige olulisem punkt koosseisu tasakaalu ja suuresti ka koondise võimaluste osas. See küsimus on seni lahtine.

 

Rait Käbin, mida need kaks kontrollmängu Rootsiga näitasid. Hinnang meie koondise seisundi kohta.

Üsna raske on midagi paikapidavat öelda... Nagu ma enne turniiri ütlesin, oli mu eesmärk nendeks mängudeks kaitsetöö – kaitseformatsioonid ja panus kaitsele. Kui ma nüüd kokku pean seda võtma, siis ütlen „nii ja naa“. Ses mõttes, et oli kaitses ka ilusaid hetki, aga meil on veel palju tööd teha - selleks, et koondis kaitses ühte jalga kõnniks. Kohati tuli ikka lapsikuid lollusi sisse.

 

Skoorid Rootsiga tõepoolest näitasid, et rünnakuosa on hetkel vaeslapserollis. Kuidas sa ise seda osa näed?

Mis puutub rünnakusse, siis ma ei tahaks poiste kallal ses faasis eriti nokkida. Põhiprobleem mis selgelt avaldus, oli see, et meil oli tõsiseid raskusi korvi saamisega. Enamus korve tulid suure töö ja vaevaga. Nii ei peaks see muidugi olema.

 

Saan aru, et mahukas tööprotsess on pooleli. Aga ikkagi, millisena sa näed selle meeskonna võimalusi, potentsiaali, hetkeseisundit?

Üldine valmisolek on poistel väga hea. Oleme korralikult treeninud, saame väga korralikke treeningmänge. Teeme trenni edasi ja eks järgmised mängud Gruusiaga (11.-12. juuli Tallinnas) näitavad, kas oleme õigel teel. Mina usun, et oleme.

 

Juulikuu esimeses pooles treenime niisiis kõvasti ja mida lähemale EMile, seda rohkem võtame tuure maha. Siis on käes meeskonnamängu lihvimise ja taktikalise ettevalmistuse aeg.

 

Kui hea mõõdupuu on meie jaoks Rootsi ja kui tugevad nad on sinu hinnangul?

Rootsi on korralik tiim heade tagameeste ning paari korraliku pikaga. Tasemelt, usun, on nad B-divisjoni eestotsas. Meie jaoks olid need väga head kaks mängu. Seekord olid nad meist selgelt paremad, aga usun, et võistlusolukorras me võime neid ka võita.

 

Mis saab neist noormeestest, kes siit laagrist, neilt mängudelt puudu olid?

Tormi Niits kindlasti liitub meiega järgmises laagris (1.-5. juuli, Pärnu), tema ravis õlavigastust. Juurde tuleb ka Ilja Stankevitš. Arnold Miti küsimus on lahenduseta, loomulikult tahaksime teda, aga eks näis.

 

Tänan ja edukat juulikuud!

 

*       *       *

Kilingi-Nõmme laagris oli 13 noormeest: Norman Käbin, Robert Valge, Sander Viilup, Ken Kuber (KK Pärnu), Siim-Markus Post (KK HITO), Karl Joosep Lüüs (KK Viimsi), Kregor Hermet, Reni-Alvin Kuimet, Silver Suurorg, Ron-Arnar Pehka, Taavi Jurkatamm (kõik Audentese SK), Madis Soodla (KA Tallinna Kalev), Ivalo Pajumets (Rapla KK). 

Puudusid Artur Arhangelski (Loimaa Bisons), Karl Suurorg (Audentese SK), Tormi Niits (Salva/Rock), Ilja Stankevitš (KA Tallinna Kalev) ja Arnold Mitt (Reggio Emilia).

 

Ettevalmistus pärast Kilingi-Nõmmet jätkub laagriga 1.-5.07 Pärnus, laagri ja kontrollmängudega Gruusiaga 8.-12.07 Tallinnas ning Balti Matšiga 13.-15.07 Ventspilsis. Veel 17.-19.07 ollakse laagris Tallinnas ning 21.07 lennatakse Austriasse. Turniir algab 23.07.

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 24. september
Aleksander Karavajev (63)
Õie Krevald-Veske (79)
Malle Tammpere (Rüga) (94)
Rainer Võsaste (57)
Homme, 25. september
Aare Halliko (48)
Aleksander Kaaberma (27)
Tõnu Lust (63)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers