ROAD to MILAN2022

Sassari tõi Sardiiniale suure tiitli!

SASSARI E’ CAMPIONE D’ITALIA!

27.06.2015

Jerome Dyson viskas Banco di Sardegna Sassari kaheksa viimast punkti ning Sardiinia klubi tähistas esmakordselt ajaloos Itaalia meistriliiga võitu, olles otsustavas seitsmendas finaalmängus üle Reggio Emilia Grissin Bonist 75:73.

Otsustav finaalmäng oli huvitavate keerdkäikudega. Reggio Emilia võitis avaveerandi 21:4, kuid Sassari võitis teise 22:11 - poolaeg seega võõrustajaile 32:26. Kolmas veerand jäi enamvähem viiki (23:22 R.Emiliale), seega läks kodumeeskond viimasele veerandile +7 eduseisust.

35. minutil oli R.Emilia veel ees 67:59, kuid 37. minuti alguses viigistas David Logani kaugvise seisuks 67:67. Kaks Jerome Dysoni korvi viisid Sassari 71:67 ette, kuid viimase minuti keskel Drake Diener viigistas - 73:73.

Eelviimasel rünnakul teenis Dyson Rimantas Kaukenaselt viienda vea ja tabas mõlemad vabavisked. R-Emiliale jäi vaid 3,37 sekundit. Selle ajaga mõeldud lahendus - Drake Diener viskele mängida, ei õigustanud ennast. Sassari võis alustada väga-väga raskelt võidetud tiitli tähistamist.

Lauas oli Reggio Emilia parem 44-37, korvisöödud 16-11, pallikaotusi R.Emilial 15 Sassari 20 vastu. Kahepunktivisked 59 vs 52 % Sassari kasuks, kolmesed 30 vs 14 % samuti Sassarile ning vv 68 vs 63 % Sassarile.

Rakim Sanders tõi võitjaile 18+4 lp, Dysonilt (pildil) lõpuks 17+7+6, Loganilt 13+4 lp, Jeff Brooksilt 8+5 lp, Shane Lawalilt 8+8 lp; teisel poolel tõi Achille Polonara 17+14+3, Diener 14+2+4, Kaukenas 13 p, Andrea Cinciarini 12+6+5. Eelmise mängu resultatiivseim Amadeo Della Valle täna ühtegi kaugviset ei tabanud ja piirdus nelja silmaga.

*       *       *

Põhiturniiri viies Sassari pidi playoffis pidama 17 kohtumist. Veerandfinaalis võideti 3-1 mängudega Trentot, poolfinaalis 4-3 Milano EA7 (otsustav seitsmes mäng lisaajal 87:81) ning finaalis 4-3 Reggio Emilia. Seejuures võideti ka Reggio Emiliat kaks korda lisaajal, neist viimane kodus kolmandal lisaajal...

Dinamo Basket Sassari on kahel korral jõudnud Lega A poolfinaali - 2012 ja 2014. Korra on lõpetatud põhiturniir teisel kohal (2013), mullu ja 2012 oldi neljandad. Sel ja eelmisel hooajal võideti Itaalia karikas. 1960 a loodud klubil on ehk aeg nüüd tõestada ennast Euroopas tõsisemalt.