Pablo Laso, Reali loots

Real võitis kõige tipuks ka kindlalt ACB liiga kulla

25.06.2015

Hispaania korvpallimeistriks krooniti Madridi Real, kes alistas finaalseerias mängudega 3-0 tiitlikaitsja Barcelona. Pablo Laso hoolealused tähistasid tiitlivõitu võõral väljakul.

Reali korvpallimeeskond võitis tänavu kõik, mis võita andis - Euroliiga, Hispaania meistritiitli, koduse karika ja superkarika. Kokkuvõtet viimasest mängust vaata SIIT.

Seerias viimaseks jäänud kohtumise võitis Real võõrsil 90:85 (48:34). Seejuures kolmanda veerandi võitis Barca 33:17, haarates ohjad 77:75. Neljanda veerandi võitis omakorda Real 25:18. Real tabas kolmeseid 23st 14 ehk 61 %-liselt.

Võitjate resultatiivseim oli Jaycee Carroll 19 punktiga (3p 4/3), Sergio Rodriguez lisas 11+3+6, Andres Nocioni 11+6 lp, Jonas Maciulis 10+5 lp, Sergio Llull 10 p ja KC Rivers 9 p. Kaotajatele tõi Ante Tomic 29+7 lp (visked 15/14!), Alex Abrines lisas 16 p, Justin Doellman 12+7 lp, Brad Oleson 10+4 rs ja Tomas Satoransky 10+3+8.

Finaalseeria parimaks mängijaks nimetati Sergio Llull Realist. Hindamatu on nende tiitlite juures muidugi peatreener Laso panus, kes staaride paraadi on suutnud ühteks tervikuks liita.